Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Rms 404 - brak stereo w radiu

Książe Radziwił 27 Lip 2013 00:19 2292 9
  • #1 27 Lip 2013 00:19
    Książe Radziwił
    Poziom 21  

Oddałem wyżej wymienione radyjko do przestrojenia fachowcowi, ponieważ nie czułem się na siłach z tym bawić.
    Przed przestrojeniem był konwerter i mimo tego, że działał to nie świeciło się ani nie łapało stereo.
    Radyjko odebrałem po przestrojeniu i nie powiem, zakres cały jest łapie bardzo dobrze, tylko nie łapie stereo, podczas strojenia lampka od stereo czasami se mrugnie ale przy dostrojonej stacji nie łapie w stereo.
    Od czego zacząć diagnozę usterki, a może po prostu trzeba to jakimś peerkiem podkręcić co?

0 9
  • #2 27 Lip 2013 02:13
    D214d3k
    Poziom 39  

Stereo dekoder z elementami indukcyjnymi które po latach trącą wartości i trzeba też stroić.

0
  • Pomocny post
    #3 27 Lip 2013 03:56
    oj
    Poziom 42  

Tylko jak znaleźć te indukcyjności w tym stereodekoderze?

Można od razu kręcić R241 (przydał by się miernik częstotliwości) i może załapie albo znaleźć przyczynę nie działania dekodera od zmierzenia wartości napięcia na tranzystorze T209 na wyprowadzeniach B-E oraz sprawdzenia przełącznika Mono/Stereo/Super STEREO oraz po części przełącznik zakresów w sekcji S201-8

Ale jeżeli "miga" LED steredekodera to dekoder odblokowany ale "fachman" to powinien naprawić.

0
  • Pomocny post
    #4 27 Lip 2013 14:16
    D214d3k
    Poziom 39  

Jeśli masz modulator ukf sprawdź czy z modulatora odbiera dobrze bo być może po prostu masz zbyt słaby sygnał.

0
  • Pomocny post
    #5 28 Lip 2013 19:07
    h jaworski
    Specjalista AGD

D214d3k napisał:
    Stereo dekoder z elementami indukcyjnymi które po latach trącą wartości i trzeba też stroi
    Proszę nie pisać głupot tam nie ma elementów indukcyjnych decydujących o odbiorze stereo tam jest dekoder na ul1621.

0
  • #6 28 Lip 2013 19:57
    D214d3k
    Poziom 39  

Taki schemat znalazłem o 2 w nocy być może nie był właściwy bo teraz nie mogę znaleźć w sieci żadnego.

0
  • #7 28 Lip 2013 20:05
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Książe Radziwił napisał:
    Radyjko odebrałem po przestrojeniu i nie powiem, zakres cały jest łapie bardzo dobrze , tylko nie łapie stereo , podczas strojenia lampka od stereo czasami se mrugnie ale przy dostrojonej stacji nie łapie w stereo , od czego zacząć diagnozę usterki , a może po prostu trzeba to jakimś peerkiem podkręcić co ?

A nie masz aby radia przestrojonego na częstotliwość lustrzaną?
    Skala nie jest odwrócona?

0
  • #8 29 Lip 2013 08:53
    Książe Radziwił
    Poziom 21  

Wszystkie stacje na skali są w odpowiednim miejscu , nawet łapie te słabsze daleko oddalone które łapią tylko lepsze tunery, dzisiaj sprawdzę jeszcze stereo dekoder , może po wymianie zacznie działać. Zmierzę ten tranzystor , na magnetofonie mono stereo super stereo działa poprawnie , sprawdzę jeszcze przełącznik zakresów.

0
  • #9 31 Lip 2013 17:18
    Książe Radziwił
    Poziom 21  

Pokręciłem R 241 i działa :D dla świętego spokoju mogę zmierzyć napięcie na tym tranzystorze , ile powinno wynosić ?

0
  • Pomocny post
    #10 01 Sie 2013 00:16
    oj
    Poziom 42  

Na wyprowadzeniach B-E, będzie ok 700mV, na zakresach D,S,K.
    Na UKF - 0V

0
  Szukaj w 5mln produktów