Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

netbook - na co zwrócić uwagę

27 Lip 2013 09:10 1311 6
  • Poziom 12  
    Witam
    Córka chce kupić netbooka, a nie mamy pojęcia co takiego jest w nich istotne.
    Będzie używany do:
    - pisania dokumentów
    - przeglądania internetu i używanie skype
    - słuchania muzyki i oglądania filmów
    - nie będzie na nich używać gier

musi mieć wydajną baterię, żeby potrafił wytrzymać kilka godzin podróży i być na tyle wydajny, aby dał radę z wyświetlaniem filmów HD

Możecie coś polecić?
  • Poziom 35  
    Do oglądania filmów (szczególnie YouTube i HD) większość dostępnych netbooków na atomie się nie nadaje.
    Warto celować w rozwiązanie AMD oparte na C60. C50 też "daje radę" ale widać różnicę między jednym a drugim, oczywiście na korzyść C60.

A może warto zastanowić się nad małym laptopem 13,3 cala zamiast 10-12 cali netbookiem?
    Takie laptopy są wyposażone w dość wydajny procesor intel pentium dual core, lub - jeszcze lepiej i3. Koszt nowego zaczyna się już w okolicy 1500 PLN (parę modeli lenovo), co przy cenie 900-1300 PLN za mocno słabszego netbooka 12 cali wydaje mi się kuszące.
  • Poziom 24  
    Na co zwracać uwagę?
    - matowa matryca: skoro chce netbooka to na pewno będzie z nim sporo podróżować. Na błyszczącej nie będzie widać absolutnie nic na zewnątrz, chyba że w dużym zachmurzeniu
    - procesor: jak już przedmówca wspomniał unikać Intel Atom, ja od siebie dodam, aby unikać mobilnych procesorów AMD

Polecę coś takiego: http://www.x-kom.pl/p/120510-netbook-11-6-acer-ao756-p987m-4gb-500-czarny.html sam używam i sprzęt rewelacyjny jak za te pieniądze! Rozmiar 11,6 cala jest w sam raz; nie za duży, ale zarazem umożliwia wygodne podróżowanie ze sprzętem.
  • Poziom 12  
    @diseasekowalski
    interesująca jest myśl o laptopku, choć dla mojej córki waga też gra rolę. Z drugiej strony laptopy jednak nie pociągną na baterii zbyt długo, choć nie mam pojęcia ile będzie w stanie wyciągnąć netbook odtwarzający film? Córka ma laptopa, netbook to rozwiązanie na potrzeby studiów.
    @vislav889
    piszesz, że używasz. Możesz napisać jak wygląda żywotność baterii i czy filmy na nim się nie przycinają? Z matrycą masz absolutną rację, dla mnie jest to tak oczywiste, że nawet o tym nie pisałem.
  • Poziom 24  
    Filmy się nie przycinają. Sprawdzałem nawet full hd. Bateria ma małą pojemność i szału nie ma. Mi wystarcza na cały wieczór pisania, czyli jakieś 4-5h (z tym, że ja mam zmniejszone podświetlenie na minimum, nie lubię większego). W niedalekiej przyszłości oddam na wymianę ogniw na większe, żeby chociaż te 4400mAh było (standardowo 250mAh). Procesor pobiera niecałe 20W, więc na większej baterii pewnie wytrzyma do 10h. W linku, którym ci podałem ten netbook jest bez systemu. A i jeszcze jedno: ma dość specyficzny touchpad, trzeba się przyzwyczaić. Przyciski mają powierzchnie dotykową i jak masz włączone "stuknij aby kliknąć" to klikasz dwa bądź trzy razy używając lewego przycisku.
    A może jednak rozważysz ultrabooka? 13 cali to taki kompromis pomiędzy wielkością a mobilnością.
  • Poziom 12  
    niestety cena też odgrywa rolę :/
  • Poziom 27  
    Witaj.
    Ciekawy kierunek studiów wybrała sobie Twoja Córka, oglądanie filmów na komputerze, też bym tak chciał.
    Jedno jest pewne NETBOOK'i nie mają zazwyczaj żadnych napędów typu CD/DVD a na nowej baterii działają w zależności od obciążenia!!! od 60min. do kilku godzin (bez przesady ok. 6-8 jak nic nie robisz tylko się zaspokajasz widokiem, też zależy jakim)