Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Indesit K 343 M/U Piekarnik

darek8 27 Lip 2013 11:12 7035 5
  • #1 27 Lip 2013 11:12
    darek8
    Poziom 2  

Piekarnik elektryczny kuchenki Indesit K 343 U/M działa dobrze, tylko do temperatury 140C na regulatorze temperatury lub niższej(włożony termometr 110 C).

Jeśli ustawię 150 C lub więcej na termometrze włożonym do piekarnika nie mogę uzyskać temperatury większej niż 125 C.

Po osiągnięciu temperatury około 120°C ginie prąd działają tylko iskrowniki. Po upływie 10 min czasami 5 minut prąd jest grzeje 2 do 3 minut i znowu ginie. Dzieje się tak bez końca.

Co robiłem?

Wypiąłem zegar to samo.
    Wypiąłem z regulatora temperatur przewody ( brązowy i następny wtyk z 2 przewodami niebieski z brązowym) przewody te zmostkowałem nic to nie daje efekt taki jak w opisie.

Co zrobić żeby piekarnik działał? Co może odcinać prąd?

0 5
  • #2 28 Lip 2013 20:14
    zyzy52
    Poziom 26  

Być może w tym piekarniku jest jeszcze zamontowane dodatkowe zabezpieczenie termiczne. Jeżeli ktoś ma schemat tej kuchni, to proszę o zamieszczenie.

1
  • #3 29 Lip 2013 13:19
    darek8
    Poziom 2  

Znalazłem jeszcze z tyłu piekarnika taki termostat widać go po lewej stronie u góry dochodzą do niego dwa niebieskie kable.

Przez jeden otwór jest przykręcony do piekarnika z dwoma przewodami masowymi.
    Odkręciłem go był trochę zardzewiały. Przeczyściłem czoło termostatu i oczko z przewodami masowymi.

Po zamontowaniu piekarnik grzeje do 200-210 stopni C. Ustawiona temperatura na maksa na regulatorze temperatury mechanicznym.
    Grzeje tylko zewnętrzna grzałka górna i dolna. Nie grzeje grzałka górna środkowa.
    Grzałkę środkową sprawdzałem podłączając ją bezpośrednio do prądu wtedy grzeje rozgrzewa się do czerwoności z tego wynika że jest dobra.

Mam miernik z sondą do mierzenia temperatury UNI-T UT70B
    Czy tą sondą można bezpośrednio dotknąć na chwilę do grzałki żeby sprawdzić czy grzałka grzeje.

Będę jeszcze musiał sprawdzić przełącznik funkcyjny może od niego nie dochodzi prąd do grzałki górnej środkowej.
    Mierzone napięcia:
    Grzałka górna zewnętrzna 224 V
    Grzałka górna środkowa 23,6 V

Pozostał jeszcze problem czemu wyłącza się oświetlenie w piekarniku i gaśnie zegar.
    Czekam na jakieś sugestie co można jeszcze zrobić?

3
  • #4 15 Sie 2013 16:37
    darek8
    Poziom 2  

darek8 napisał:
    Znalazłem jeszcze z tyłu piekarnika taki termostat widać go po lewej stronie u góry dochodzą do niego dwa niebieskie kable.

Przez jeden otwór jest przykręcony do piekarnika z dwoma przewodami masowymi.
    Odkręciłem go był trochę zardzewiały. Przeczyściłem czoło termostatu i oczko z przewodami masowymi.

Po zamontowaniu piekarnik grzeje do 200-210 stopni C. Ustawiona temperatura na maksa na regulatorze temperatury mechanicznym.
    Grzeje tylko zewnętrzna grzałka górna i dolna. Nie grzeje grzałka górna środkowa. Po sprawdzeniu wyjść w przełączniku funkcyjnym okazało się że podczas pieczenia używane są tylko dwie grzałki górna zewnętrzna i grzałka dolna.
    Grzałkę środkową sprawdzałem podłączając ją bezpośrednio do prądu wtedy grzeje rozgrzewa się do czerwoności z tego wynika że jest dobra. Działa ona przy innych funkcjach piekarnika.

Pozostał jeszcze problem. Wyłącza się oświetlenie w piekarniku i gaśnie zegar.
    Uważam że jest to wina przełącznika funkcyjnego i będę musiał go wymienić.

Ponieważ to nie przeszkadza w pieczeniu. Używam piekarnika z tą wadą kontrolując temperaturę termometrem zewnętrznym do piekarników.

0
  • #5 23 Lis 2014 22:35
    piotrek0182
    Poziom 6  

Witam, poszukuje panelu/maskownicy przedniej z napisami funkcji do kuchenki Indesit K 343 MB (XW) U. Lub namiaru, gdzie moze ktoś estetycznie wykonac takie napisy? W starej starły się. Pomoże ktoś?

6
  • #6 19 Lut 2015 10:02
    asiaimaja
    Poziom 2  

poszukuje oznaczenia kurków do kuchenki Indesit K 343 M/U najważniejsze to te od piekarnika

3