Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beko GNE V120 W - Lodowka nie dziala, co sprawdzic.

colinek333 27 Jul 2013 11:48 3399 4
    colinek333
    Level 10  
    Witam.
    Kilka dni temu wyslietlacz w lodowce Beko GNE V120 W zaczal mi migac wiec wylaczylem lodowke z pradu i juz sie nie chce wlaczyc :) Kiedys tak mialem jak wylaczyem bezpieczniki, ale wtedy lodowka sie wlaczyla po kilku godzinach. Swiatlo w lodowce świeci, ale nic poza tym, a wyświetlacz czarny. Wykręciłem modul zeby sie jemu przyjrzeć, ale nie widac nic spalonego. Od czego zaczac sprawdzanie? Myslicie ze to moze byc cos innego niz modul wole sie upewnic przed kupnem nowego.
    Z gory dziekuje.
    kolarz_26
    Level 15  
    Zakup w ciemno modułu jest ryzykowny o ile nie znajdziemy używanego w niskiej cenie. Zamieść zdjęcie modułu na forum. Poszukaj przekaźnika o ile w tej lodówce jest stosowany. Sprawdź termostat, czujnik temperatury.
    colinek333
    Level 10  
    Zdjecie modulu
    Beko GNE V120 W - Lodowka nie dziala, co sprawdzic.

Sprawdzilem napiecie wejsciowe na module, jest ok ale juz na wyjsciu na wyswietlacz nie ma.
    kolarz_26
    Level 15  
    Co z lodówką? Czy wymiana modułu rozwiązała problem. Na moje oko, to wszystkie części, elementy razem nie kosztują aż 200 zł. Zacząłbym o podmiany układu scalonego i sprawdzeniu działania tranzystorów.
    slawn1
    Level 16  
    Temat stary, ale w moim przypadku udało się naprawić płytkę niewielkim kosztem. Po sprawdzeniu elementów wadliwymi okazały się dwa kondensatory C6 i C8. Pojemność miały właściwą ale bardzo wysoki ESR. Po ich wymianie lodówka ożyła i ma się dobrze. Może komuś ta informacja jeszcze się przyda.