Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX 421 vs GIGABYTE 990XA-UD3

kornischon 27 Lip 2013 13:50 1305 8
  • #1 27 Lip 2013 13:50
    kornischon
    Poziom 6  

Witam.
    Chciałbym podłączyć komputer do kina domowego. Obraz już mam za pomocą HDMI, niestety dźwięk pozostaje ale tylko na głośniczkach telewizora. Płyta głowna komputera to Gigabyte 990XA-UD3. Z tyłu jest mnóstwo wejść na małe "jacki" i rozumiem, że muszę właśnie z małego "jacka" wyjść z komputera i podwójnym "chinch'em" wejść na amplituner, tak? Pytanie tylko z którego wyjścia wyjść i w które wejście wejść :) ?
    Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

0 8
  • Pomocny post
    #2 27 Lip 2013 14:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kornischon napisał:
    rozumiem że muszę właśnie z małego "jacka" wyjść z komputera i podwójnym "chinch'em" wejść na amplituner, tak?

Tak.
    kornischon napisał:
    Pytanie tylko z którego wyjścia wyjść

Słuchawkowe, lub czasami jest AUX w komputerze.
    kornischon napisał:
    i w które wejście wejść

Audio IN w kinie domowym, tylko pamiętaj, że takim połączeniem będziesz miał dźwięk TYLKO stereo.

0
  • #3 27 Lip 2013 14:11
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Ta płyta, wg specyfikacji ze strony producenta, posiada wyjście optyczne audio więc w czym problem?

0
  • #4 27 Lip 2013 14:19
    kornischon
    Poziom 6  

KIEROWCA_VW napisał:
    Ta płyta, wg specyfikacji ze strony producenta, posiada wyjście optyczne audio więc w czym problem?

Problem w tym, że się na tym nie znam :) Rozumiem, że w moim amplitunerze również znajdę wejście optyczne, tak? W takim wypadku, by mieć dźwięk to trzeba potem tylko przełączyć na jakąś opcję typu DVD, BD czy coś w tym guście?

0
  • Pomocny post
    #5 27 Lip 2013 14:38
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Trzeba przełączyć na to wejście, do którego podłączony jest kabel optyczny...

0
  • #6 27 Lip 2013 14:43
    kornischon
    Poziom 6  

Dziękuję za pomoc, myślę że teraz dam radę :)

Pozdrawiam

0
  • #7 31 Lip 2013 17:23
    kornischon
    Poziom 6  

Witam ponownie.
    Niestety w dalszym ciągu nie mogę podłączyć komputera do kina domowego. Jako że nie chciałbym się ograniczać tylko do dźwięku stereo zastosowałem kabel HDMI. Do amplitunera podłączyłem się do wejścia DVR/BDR IN, potem głównym wyjściem HDMI OUT wyszedłem na telewizor (SHARP LC-26SH7E-BK) i.... i nic :( Oczywiście w TV również przełączyłem na właściwe wejście HDMI - zrobił się czarny ekran i wyglądało, że wszystko pójdzie, jednak pozostał czarny ekran. Dodam, że w przeszłości gdy coś było źle podłączone to pojawiał się napis "Nieobsługiwane" - nie wiem czy ta informacja jest istotna. Następnie spróbowałem opcji numer 2, czyli z komputera za pomocą HDMI bezpośrednio wpiąłem się do telewizora, a złączem TOSLINK do amplitunera. I tu również amplituner przełączyłem na odpowiednie wejście ale niestety dźwięku nie ma - obraz jest, ale w dziwnej rozdzielczości (duże ikony pulpitu).
    Najbardziej zastanawia mnie dlaczego poprzez kable HDMI nie chce to działać - powpinane jest w odpowiednie wejścia i nic... :(
    Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam

0
  • #8 31 Lip 2013 18:08
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Możliwe, że dźwięk nie jest emitowany stale, może wymagać uruchomienia tej opcji w konfiguracji ustawień audio komputera...

0
  • #9 01 Sie 2013 05:16
    kornischon
    Poziom 6  

Tak też było zrobione, jednak nadal bez rezultatu... Masz może jakieś inne koncepcje? :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo