Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 hdi, bak. Paliwo ucieka górą.

08 Mar 2005 02:15 13837 10
  • Poziom 13  
    Mam problem z bakiem w 307,a mianowicie jak zatankuje na fulla pod korek to paliwo z baku zaczyna gdzies uciekac gora,nie jest to duzo moze z 1-2 litry,ale nie podoba mi sie to,sprawdzalem taka duza zakretke na baku(pod siedzeniem) i jest sucho,podobno jest tam jakis zawor na baku,ktory moze sie popsuc,mozna nie tankowac do pelna to wiem,ale moze jest jakis sposob zeby nie lecialo,moze jest tam jakas rurka ktora pekla i mozna ja wymienic?Serwis powiedzial ze do wymiany caly bak(2500zl).
  • Poziom 10  
    Ja mam diesla 206-tkę i mam to samo, teraz nie tankuję więcej niż do odbicia pistoletu. Na forum trigera kiedyś czytałem o tym problemie i ktoś
    udzielił odpowiedzi , jak mu mechanik ten wyciek zlikwidował, chyba zatkał jakiś wężyk, być może odpowietrzenie ale jest to niebezpieczne, bo
    po ogrzaniu się paliwa i oparów może uszkodzić zbiornik . Na szybkiego nie znalazłem tego postu, tylko dwa inne. Spróbuj poszukać-powodzenia.

http://arch2.triger.com.pl/i.php?W=4&LID=5&PID=1411496
    http://arch2.triger.com.pl/i.php?W=4&LID=5&PID=1001729
  • Poziom 12  
    Myślę że paliwo ucieka przez odpowietrzenie zbiornika. Moim zdaniem nie ma sensu tego usuwać, poprostu musisz troche mniej tankować.
  • Poziom 24  
    Dokładnie jak koledzy mowią paliwo wycieka odpowietrznikiem. Nie ma najmniejszego sensu go zatykać chyba że jeśli go zatkasz zrobisz sobię dziure w korku ale to przegięcie.

Gdy zatkasz odpowietrznik możesz mieć problemy z dynamiką jazdy na dłuższych odcinkach gdy zbiornik nie będzie miał odpowietrzenia będzie się robiło podciśnienie i dynamika spadnie (temat przerabiany).
    Druga sprawa gdy go zatkasz i gdy będzie wysoka temp na zewnątrz ciśnienie może pokrzywić zbiornik.

Więc lepiej bedzie gdy będziesz tankował mniej.
  • Poziom 13  
    Dziekuje panowie za rady,i chyba bede tak robil,zastanawia mnie tylko jedno ile litrow jest w roznicy tankowania pod korek,a do pierwszego strzalu,zdaje mi sie ze ok.5-7,to rzeczywiscie lepiej pozniej dotankowac

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

Ten problem trzeba by zglosic do producenta,ja mam auto 2-letnie i jestem 1 wlascicielem,co prawda w ksiazce obslugi pisze tam cos o tym zeby nie napelniac pod korek,ale kto to pomyslal zeby samochodu nie mozna zalac pod korek,chyba nie ma takiego problemu w innych markach-FRANCUSKA LIPA
  • Poziom 21  
    Witam
    W innych prawdopodobnie jest troche inne rozwiązanie, a co do różnicy tankowania to chyba nawet mnie niż piszesz.
  • Poziom 11  
    Cały zbiornik jest do wymiany.
  • Poziom 13  
    A to lipa,ale mozna lac do 2 strzalu i chyba nic sie nie stanie i bedzie ok?
  • Poziom 10  
    Witam,

Jesto to typowa usterka o której pisała GW.
    Sam walczę w tej sprawie z Peugeot Polska.
    Niestety wynika ona z wady montażu zbiornika paliwa.
    Usterka może prowadzić do poważnego zagrożenia, nie mówiąc już o zanieczyszczeniu środowiska lejącym się paliwem...
    Co gorsza Peugeot Polska i ASO Peugeot bagatelizują sprawę wmawiając wielu osobom w Polsce, że... należy po prostu mniej tankować...
    Oczywiście kiedy jednak klient uprze się, albo cały zbiornik jest wymieniany, albo przewody są odpowiednio uszczelniane.

Po konsultacjach wystąpiłem do UOKIK o ukaranie Peugeot Polska za ukrywanie tej wady i narażanie osób na niebezpieczeństwo.
    Przykre jest jednak to, że... poza mną nikt tego nie zgłaszał im oficjalnie.
    Źle to świadczy o nas samych, bo:
    - dajemy się irracjonalnie prosto manipulować;
    - godzimy się na byle co...;
    - boimy się podjęcia kroków aby walczyć z ewidentnym naruszeniem prawa.

Ech... Napiszcie również do nich w tej sprawie, a jak nie wiecie co wysłać i gdzie, to choć do mnie a sprawę przekażę: tomek_123(malpa)poczta.fm.
    W przeciwnym razie UOKIK stwierdzi, że wyciek paliwa wystąpił jednostkowo tzn. tylko u mnie - tak podobno oświadczył już Peugeot Polska inspektorom...
    Oczywiście u mnie już wymienili zbiornik za darmo, ale ja potrafię walczyć o swoje. Czego i wam życzę... Przy okazji nie miałem samochodu na gwarancji, ale w przypadku tego rodzaju wady wiek pojazdu nie ma znaczenia. ;-)

Dodano po 27 [minuty]:

Przy okazji podaję link dla leniwych: ;-)

http://auto.gazeta.pl/wysokieobroty/1,53280,2515295.html
  • Poziom 21  
    Witam
    Jestem posiadaczem 206HDI z 2002r. i też miałem ten problem, a mianowicie po około 9-ciu miesiącach przy tankowaniu do pełna zaczeła wylewać się część zatankowanego paliwa. Jednak po zgłoszeniu tej wady w ASO Peugeot w Legnicy bezsprzecznie uznano bak do wymiany i to uczyniono bez żadnych problemów. Mechanik powiedział, że jest tam zaworek do odpowietrzenia baku, który potrafi się zaciąć i wtedy trzeba wymienić bak.
    Myślę, że ten problem z zaworkiem można by bardzo prosto rozwiązać poprzez założenie na niego kawałka rurki pcv i zmianę miejsca pobierania powietrza do baku. :D
  • Poziom 13  
    Do kolegi Tomka 123.Podaj mi dokladnie gdzie trezba napisac,do kogo,bo jak sam mowisz w serwisie mowili trzeba mniej tankowac,ja juz mam dosc chce nalac na fula a nie jakies uwazanie na to czy pistolet odbil raz,czy dwa,podaj namiary,lub jesli mozesz to pomoz mi z tym bo to jest niebezpieczne naprawde