Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

z906 - g這郾iki komputerowe

ezol 27 Lip 2013 15:46 1971 8
  • #1 27 Lip 2013 15:46
    ezol
    Poziom 8  

Jaka karta d德i瘯owa? Pomoc w konfiguracji.
    Witam forumowicz闚, moje pytanie dotyczy g這郾ik闚, posiadam Logitech Z906 z wbudowanym dekoderem DD i DTS, st康 moje pytanie, mam zintegrowan kart Realtek HD, po pod陰czeniu 3xjack gra nawet dobrze, ale to nie jest to, wi璚 czy potrzebuj np. Creative PRO 5.1 x-fi tez z dekoderem DD i dts, czy je郵i ten dekoder ma w panelu g這郾ik闚, to wystarczy mi zwyk豉 karta z wyj軼iem cyfrowym?

0 8
  • #2 27 Lip 2013 16:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

ezol napisa:
    creative pro 5.1 x-fi tez z dekoderem DD i dts

Niskie modele Creativa NIE obs逝guj, nie przesy豉j d德i瘯u DD, DTS standardowo, musisz wykupi specjaln wtyczk do oprogramowania karty, wtedy dopiero DD i DTS zadzia豉.
    ezol napisa:
    czy je郵i ten dekoder mam w panelu g這郾ik闚 to wystarczy mi zwykla karta z wyjsciem cyfrowym ?

Nie, karta MUSI programowo, lub sprz皻owo obs逝giwa taki format.
    Ja posiadam Asusa Xonar HDAV 1.3 Deluxe i on posiada sprz皻owe odtwarzanie, przenoszenie d德i瘯u DD, DTS.

0
  • #3 27 Lip 2013 16:40
    ezol
    Poziom 8  

serdeczne dzi瘯i kolego jednak taka karta swoje kosztuje a ja audiofilem nie jestem czy s jakie ta雟ze odpowiedniki ?

0
  • #4 27 Lip 2013 17:52
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

ezol napisa:
    czy s jakie ta雟ze odpowiedniki ?

By DD i DTS by w standardzie to nie ma, co za co.
    Poza tym karta MUSI mie ju wyj軼ie SPDiF lub coaxiala by takie formaty przes豉 bezstratnie, a to te cen powoduje.
    Mo瞠sz jeszcze poszuka Asusa DX 7.1 PCI-e u篡wki.
    By karta w standardzie mia豉 i obs逝giwa豉 DD, DTS niestety musisz kas wy這篡, bo co jednak tak cen powoduje.
    Ta wtyczka do Creativa kosztuje o ile si nie myl 14,99 $, co jak doliczysz do ceny karty to i tak 200 z sumarycznie za kart da.
    Niby mo積a to "przerobi" zmieniaj帷 ROM karty, ale ka盥y robi to na w豉sne ryzyko, i nie zawsze ka盥 kart da si tak przerobi, mo積a potoki DD i DTS niby odblokowa na karcie Creativa Gamera i w g鏎, a do najbogatszego modelu Creativa, gdzie wiadomo ze wzgl璠u na cen nic ju odblokowywa nie musisz.
    Dlatego nigdy wi璚ej nie kupi 瘸dnej karty od Creativa, u ASUSa ma to wszystko od najta雟zego modelu karty obs逝guj帷ego te formaty w cenia, a nie wyk豉danie jeszcze dodatkowej kasy za to.

0
  • #5 27 Lip 2013 19:32
    anmedia
    Poziom 39  

Nie zgodze sie z tym co napisal LOCUREK1970. Zakup dodatkowej karty bedzie konieczny jesli plyta glowna nie bedzie posiadala wyjscia optycznego. A praktycznie wszystkie plyty glowne posiadajace karte Realtek HD posiadaja wyjscie optyczne.

Wtyczka o ktorej piszesz jest to wtyczka Live i sluzy do innego celu. Dla kolegi ezol najwazniejsze jest:
    1. Polaczyc plyta glowna + zestaw Creative dobrym kablem optycznym (o ile dobrze pamietam zestaw ten posiada rowniez wejscie na 6 kanalow - to rozwiazanie jest wlasnie bardzo dobre do podlaczenia z komputerem a nie optyczne o tym dalej*)
    2. Odtwarzanie filmow. Uruchomic np Power DVD i w konfiguracji programu ustawic wyprowadzenie dzwieku na SPDIF). Dzwiek zostanie wyslany do glosnikow w oryginale DD lub DTS (po instalacji PowerDVD nie ma koniecznosci instalowania dodatkowych kodekow dla DTS czy Dolby Digital)
    3. Gry, wczesniej w panelu audio realteka ustawic SPDIF jako glowne wyjscie audio, a gra musi obslugiwac (wysylac) dzwiek Dolby Digital.

*. Dlaczego polaczenie kabalmi analogowymi jest "lepsze". Nie jest lepsze a praktyczne. Sygnal audio ktory jest dekodowany poprzez kodek (tutaj juz musimy zainstalowac kodeki DTS i DD) w jakim kolwiek programie bedzie wysylalo dzwiek 6 kanalowy bezposrednio na wyjscia analogowe. W przypadku wyprowadzenia na wyjscie SPDIF nie zawsze jest to mozliwe bo nie kazdy program posiada taka opcje. Wczesniej wspomniany PowerDVD posiada bardzo wiele ustawien, czego np darmowe programy juz nie posiadaja. Dlatego wtyczka Crative Live bylaby przydatna.

KOCUREK1970 napisa:
    By karta w standardzie mia豉 i obs逝giwa豉 DD, DTS niestety musisz kas wy這篡, bo co jednak tak cen powoduje.

Nie musi niczego wykladac. Do obslugi :
    Transforms all PC audio signals into a Dolby Digital or DTS signal
    Provide realistic 5.1-channel surround sound effects during interactive video gameplay
    Czyli jak widac mozna ominac to programowo. Zalezy do czego kolega ezol bedzie tak naprawde uzywac.

0
  • #6 27 Lip 2013 20:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

anmedia napisa:
    Nie zgodze sie z tym co napisal LOCUREK1970. Zakup dodatkowej karty bedzie konieczny jesli plyta glowna nie bedzie posiadala wyjscia optycznego. A praktycznie wszystkie plyty glowne posiadajace karte Realtek HD posiadaja wyjscie optyczne.

ezol napisa:
    mam zintegrowan kart Realtek HD, po pod陰czeniu 3xjack gra nawet dobrze, ale to nie jest to,

Wi璚....
    anmedia napisa:
    Wtyczka o ktorej piszesz jest to wtyczka Live i sluzy do innego celu

anmedia napisa:
    Dlatego wtyczka Crative Live bylaby przydatna.

No to w ko鎍u jak...., s逝篡 do czego innego, ale jest potrzebna?.
    No to ja chyba czyta nie umiem:
    http://software.store.creative.com/software/d...ital-live-and-dts-connect-pack/106-18034.aspx
    http://software.store.creative.com/software/d...tal-live-pack-sb-audigy-series/106-20946.aspx
    "Dolby Digital Live and DTS Connect Pack"
    Cho cena nie 14,99 a nieca貫 5 $

0
  • #7 27 Lip 2013 20:20
    anmedia
    Poziom 39  

Wszystko zalezy od urzytkownika. Jesli bedzie chcial miec w "locie" zamieniany dzwiek ze stereo do DTS czy DD, to ta wtyczka bedzie miala sens. To samo dotyczy wszelkiej "masci" gier ktorych dzwiek nie jest w systemie surround. Do calej reszty jest on zbedny.

Stereo content (MP3, WMA, CD audio or games) that is transformed into 5.1 surround sound using Creative CMSS-3D or DTS Neo:PC To jest sedno dzialania tej wtyczki, cala reszta to wodolejstwo - marketing.

Jak napisalem wczesniej, karty Realtek HD potrafia przeslac sygnal DTS i DD do zewnetrznego urzadzenia (kino domowe) i tam zostanie zdekodowane. Jednak w tym przypadku to program np Power DVD odpowiedzialny jest za przesyl niczym nie znieksztalconego dzwieku. W tym wypadku za zdekodowanie sygnalu odpowiedzlane jest urzadzenie odbiorcze tutaj Z906. Im lepszy procesor dzwiekowy tym lepsza jakosc dzwieku i efektow - ale to inny temat.

Czyli ujmujac wtyczka Creativa jest niczym innym jak dobrym bajerem ktora w locie kazdy dzwiek przeksztalca w DD lub DTS. Jesli masz gre z dzwiekiem DD - nie potrzebujesz wtyczki. Masz film oryginalny ze sciezka dzwiekowa DD czy DTS - wtyczka jest zbyteczna. Nawet jak masz Dvixa czesto dzwiek jest w DD, a jego odtworzenie zalezy wylacznie od programu ktory to bedzie umiec lub nie zdekodowac i wyslac dzwiek na wyjscie cyfrowe.

Moze jasniej. Jak masz kino domowe z Dolby Pro Logic (nie mylic z dolby digital) puscisz dzwiek stereo (nie ma znaczenia czy chinchami czy optycznym) to dekoder w "locie" przerabia dzwiek na surround. Podobnie dziala wtyczka Creative.

ezol napisa:
    czy je郵i ten dekoder ma w panelu g這郾ik闚, to wystarczy mi zwyk豉 karta z wyj軼iem cyfrowym?

Tak.

0
  • #8 29 Lip 2013 13:03
    ezol
    Poziom 8  

u mnie na t chwile wygl康a to tak ze podpi皻e mam analogiem 3xchinch i przy tescie mam tylko (zielony) lewy ,prawy g這snik ze wspomaganie Suba, jak w陰cze film w stereo to jest "dobrze" jak wezme 5.1 to mam tylko sciezke dzwiekowa, jednak jak wezme stereo i na konsoli np ustawie 4.1itd, to tak mam... Posiadam plyte g堯wn MSI 760GM- P-23FX kt鏎a posiada wyjscie SPDIF ale wewn皻rzne czy te jest mo興iwo嗆 podl帷zenia - np. wyprowadzenie go jako zew ?

0
  • #9 29 Lip 2013 13:06
    anmedia
    Poziom 39  

A teraz napisz to samo tak, aby mo積a by這 to zrozumie! Przy okazji podaj帷 jakimi programami, jakie ustawienia w programie, jakie ustawienia systemowe. Por鏏 zrzuty ekranowe. Bo to co napisa貫 to jest jaki be趾ot.

0