Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II 2004 120km - klimatyzacja odmawia posłuszeństwa

27 Lip 2013 15:52 11490 17
  • Poziom 11  
    Proszę o pomoc
    Klimatyzacja była sprawna do momentu nabijania

Po nabiciu czynnika 80g do wartości 650g tyle co książki serwisowe mówią w mojej lagunie spreżarka zaczęła wydawać głośne dźwięki słyszalne od 3 tys obrotów im większe obroty to sprężarka głośniej działa, wróciłem do gościa co nabijał odessał z 650 g 410 g czynnika czyli przez 2 tygodnie uciekło około 240 g czynnika

Pojechałem do autoryzowanego serwisu klimy napełnili układ gazem i sprawdzali wodą z płynem (nie wiem jak się to nazywa) chłodnice czy nie ma przecieków, wszystkie urządzenia i wężyki i nie znaleźli nic, nabili klimatyzacje nowym czynnikiem olejem i płynem fluoro.

Po tygodniu wróciłem do nich z takimi samymi objawami sprężarka jęczy powyżej 3 tys obrotów, sprawdzali czy nie ma wycieków lampą UV i nic nie stwierdzili ich informacja była taka ze mam się cieszyć chłodnym powietrzem z klimatyzacji bo jest sprawna.

A jak im uruchomiłem sprężarke to stwierdzili że jest w rozsypce i jeździć do póki nie klęknie całkowicie.

Załatwiłem drugą sprężare i po nabiciu cisza a po upływie jednego dnia znów to samo też ta sprężarka wydaje dziwne dźwięki.

Proszę was o rade co jeszcze zrobić aby to zdiagnozować?

Zastanawiam się nad osuszaczem może on jest na tyle zapchany i blokuje on przepływ ciśnienia że na sprężarce jest za wysokie i dlatego wydaje te dziwne dźwięki.

Osuszacz jest jeszcze serwisowy z logo Renault samochód ma 9 lat kupiony po leasingu od 1 właściciela (znajomy) z przebiegiem 115 tys km

I pytanie jeszcze jedno w którym miejscu jest zawór rozprężny w Lagunie II ?
  • Poziom 22  
    Czy w momencie jak wymieniałeś sprężarkę, to instalacja była czyszczona?
    Zdarza się, że rozsypująca się sprężarka sieje śmieci do instalacji, w momencie jak wstawisz nową sprężarkę wszystkie te śmieci z instalacji wpadają do nowej sprężarki i sytuacja powtarza się.
  • Poziom 9  
    a wentylator się włącza zdaża się że nie działa wiatrak to wtedy na wysokim ciśnieniu potrafi być 30 atm i dlatego potrafi wyć kompresor niech cię podłączą pod maszyne i obserwują ciśnienia w układzie
  • Poziom 31  
    Ciśnienie na maszynie i ciśnienie które widzi sterownik.
  • Poziom 14  
    No i czy przy wymianie sprężarki zaglądał ktoś do dyszy dławiącej.Wiadomo by było czy zaciera się kompresor czy nie.
  • Moderator na urlopie...
    dr.hannibal napisał:
    Czy w momencie jak wymieniałeś sprężarkę, to instalacja była czyszczona?

Bardzo trafne pytanie! Czekamy na odpowiedź!
    przemcionet napisał:
    Pojechałem do autoryzowanego serwisu klimy

Jakoś Ci nie za bardzo wierzę! Jeśli tam byłeś, to i gwarancję za pewne masz = wracaj do nic z reklamacją!
    Tak więc, radzę pisać prawdę, bo mnie akutat w tym temacie nie oszukasz! Dlatego czekam na odpowiedzi (przynajmniej jedną (pytanie zacytowałem)) a jeśli tak owej nie otrzymamy, usunę wątek do kosza w zamian za zaniżanie poziomu forum!
  • Poziom 11  
    dr.hannibal

tak instalacja była czyszczona.

rozrusznikowy.pl

jak włączam klime to wentylator się normalnie włącza i wyłącza razem ze sprzęgłem sprężarki.

zeimp

w autoryzowanym serwisie klimatyzacji w Częstochowie firma ProAuto na Jana Pawła II goście pewnie sami nie wiedzą co jest z klimą jak poświecili to powiedzieli żeby jeździć na niej bo jest wszystko w porządku,

Gwarancji żadnej nie dali na klime, a sprężare wymieniałem u kuzyna na warsztacie bo ma sprzęt do napełnienia. Po nabiciu wszystko ok a po dwóch dniach znów brzęczy sprężarka.

W sobote odpaliłem klime w Lagunie na minimum dałem i w peugeocie 307 i też na minimum jak jest osuszacz w lagunie to jedna rurka aż mrozi a ta druga nie jest aż tak zimna a w 307-ce obie są tej samej temperatury. Może to coś z tym osuszaczem ?
    przemcionet napisał:

tak instalacja była czyszczona.

Płukanie układu powinno się zrobić, jeżeli są takie objawy.
  • Poziom 11  
    właśnie dziś podczas upałów sprężara w Peugeocie też jęczy masakra jak się coś psuje to już konkretnie.

Chłodzić bardzo dobrze chłodzi ale też ma takie same odgłosy jak w lagunie. z Peugeotem pojade jutro na nabijanie bo gość mi wisi 400 g środka co zciągnął za pierwszym razem z laguny

A z Laguną to ja już nie wiem co mam robić?

Co sądzicie o wymianie tego osuszacza ? jedna rurka zimna a druga aż mrozi

Czytałem na innych forach że z biegiem upływu czasu się to wymienia zapewne serwis nie zmieniał bo jeszcze oryginalne z logo jest.
  • Poziom 16  
    Wymień ten osuszacz. Przecież to jest filtr klimy człowieku. Jak Ci się zatrze silnik to wlewasz nowy olej a zostawiasz stary filtr??
  • Poziom 11  
    Witam koledzy

jestem po kolejnej wymianie osuszacza i o dziwo problem nadal jest

nic się nie zmieniło klima chłodzi a sprężarka nadal brzęczy powyżej 3 tys obrotów lecz nie za każdym razem, dziś żona jeździła i nie brzęczało jej wczoraj natomiast przy jeździe brzęczała.

Znajomy mechanik powiedział że to jest niemożliwe i żebym spróbował wymienić zawór rozprężny w Lali,

Jest tylko jeden problem bo nie wiem gdzie go szukać czy w kabinie czy w komorze silnika ?
    Inny zaś mówił że jest on wbudowany w rurkę i trzeba wymienić całą rurkę z tym rozprężnym,
  • Poziom 9  
    powinien być na ścianie grodziowej tam gdze węże są przykręcane to właśnie do zaworu rozprężnego odkręcasz węże a pod spodem powinna być jeszcze jedna śruba do odkręcenia zaworu, ale uszkodzenie tego zaworu powinno być widać na maszynie do napełniania bo będzie pompować duże ciśnienie albo wcale

Dodano po 4 [minuty]:

wypadał by sprawdzić czy w kompresorze jest olej bo jak miałeś zakładany nowy kompresor to trzeba go zalać olejem
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    rozrusznikowy.pl napisał:
    wypadał by sprawdzić czy w kompresorze jest olej bo jak miałeś zakładany nowy kompresor to trzeba go zalać olejem

I tu kolega dobrze pisze :)

Ale co do zaworu rozprężnego to już się Kolega myli, znajduje się pod przednią prawą lampą, obok osuszacza. Trzeba rozkręcić rurki i w środku jest dysza.
  • Poziom 11  
    rozrusznikowy.pl napisał:

tak jest zalany olejem, po podłączeniu maszyny od tego czasu co było uszkodzone właśnie maszyna zatrzymywała się na sprawdzeniu próżni, mechanik zamiast zatrzymać to zaakceptował i od tego czasu się tak dzieje i się męczę z klimą, dziś zamówiłem zawór rozprężny to tylko i aż 8 zł więc wydatku dużego nie ma za nowy

w przyszłym tygodniu około wtorku, środy odezwie się i powiem co i jak
  • Poziom 9  
    olej powinien być wlany przed montażem nowego kompresora do skrzyni korbowej lub jeżeli nie ma wlewu to do otworu ssącego i obrucić 15 obrotów w kierunku jego pracy
    Warunkowo wątek otwieram ponownie, oczywiście na prośbę autora. Po dopisaniu odpowiednich informacji, proszę temat zamknąć.
  • Poziom 11  
    właśnie jestem po wymianie dyszy dławiącej w lagunie rzeczyiście znajduje się w tym miejscu co wskazał dzonas1 pod pojemniczkiem od oleju

ściągłem czynnik jaki pozostał w ukłądzie u zaprzyjaźnionego mechanika, aż całe 250 gram dalej rozkręciłem pół samochodu : grill, zderzak, nadkole, błotnik odkręciłem lampę i ją wyciągnąłem no i wymieniłem dyszę rozprężną
    wyglądał ciemnoszary brudny i krateczki zapchane co najlepsze znalazłem kilka opiłków metalowych na nim i mnie to zmartwiło, wrzuciłem nowu zawór (koszt 7 zł w lagunach koloru żółtego)

dziś od razu pojechałem napełnić układ maszyna Magnetti Marelli (czy jakoś tak) pokazała że:
    - układ jest szczelny,
    - napełniła układ olejem
    - środkiem UV
    - czynnik 650 gram

i chłodzenie wszystko ładnie pięknie lecz po wyjeździe z warsztatu sprężarka buczy powyżej 3 tys obrotów,

zobaczymy co będzie jutro

co polecacie jeszcze zrobić w tym temacie ?
  • Poziom 11  
    sprawa z klimą rozwiązana rozszczelniona chłodnica klimatyzacji była powodem zniknięcia ciśnienia i brzeczenia sprężarki, co do wiórek metalu jakie zostały w filtrze to nic innego tylko eksploatacja ale sprężarka jest dobra,

Temat zamykam