Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawidłowy schemat uniwersalnego pilota do bramy.

P369 27 Lip 2013 16:28 3207 8
  • #1 27 Lip 2013 16:28
    P369
    Uczeń

Witam. Czy ten schemat pilota uniwersalnego jest prawidłowy? Jeśli nie to prosił bym o wprowadzenie poprawek.

Prawidłowy schemat uniwersalnego pilota do bramy. Prawidłowy schemat uniwersalnego pilota do bramy.

• #2 27 Lip 2013 16:43
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Po pierwsze to odbiornik, nie nadajnik, po drugie na podczerwień, a piloty do bram zazwyczaj są radiowe, różne piloty radiowe pracują na różnych częstotliwościach i wykorzystują różne sposoby modulacji, często ze zmiennym kodem, widzisz możliwość stworzenia pilota uniwersalnego? bo ja nie.

• #3 27 Lip 2013 16:47
    P369
    Uczeń

jarek_lnx napisał:
    Po pierwsze to odbiornik, nie nadajnik, po drugie na podczerwień, a piloty do bram zazwyczaj są radiowe, różne piloty radiowe pracują na różnych częstotliwościach i wykorzystują różne sposoby modulacji, często ze zmiennym kodem, widzisz możliwość stworzenia pilota uniwersalnego? bo ja nie.

Chodziło mi o zbudowanie czegoś takiego http://allegro.pl/pilot-samokopiujacy-uniwersalny-do-bramy-alarmu-gw-i3427707073.html
    Żeby pilot ,,uniwersalny" przechwycił sygnał od innego.

• #4 27 Lip 2013 17:03
    babks131212
    Poziom 14  

Lepiej jest wydac 20 zl niz to budowac i programowac ale to jest moje zdanie

• #5 27 Lip 2013 17:13
    P369
    Uczeń

babks131212 napisał:
    Lepiej jest wydac 20 zl niz to budowac i programowac ale to jest moje zdanie

Tak ale wole to zrobić samemu. (Zawsze się można czegoś nauczyć :) )

Dodano po 9 [minuty]:

To co ? Pomoże ktoś ?

• #6 27 Lip 2013 18:46
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Na jedną częstotliwość i obsługuje tylko przestarzałe piloty ze stałym kodem, kto to nazwał "uniwersalny"?

Jeśli tylko taki chcesz zbudować to prościej, odbiornik nadajnik i mikrokontroler z pamięcą EEPROM, trzeba tylko napisać program który zarejestruje i wyśle to co trzeba.

• #7 27 Lip 2013 18:59
    P369
    Uczeń

jarek_lnx napisał:
    Na jedną częstotliwość i obsługuje tylko przestarzałe piloty ze stałym kodem, kto to nazwał "uniwersalny"?

Jeśli tylko taki chcesz zbudować to prościej, odbiornik nadajnik i mikrokontroler z pamięcą EEPROM, trzeba tylko napisać program który zarejestruje i wyśle to co trzeba.

Powiem szczerze że akurat w programowaniu jestem trochę zielony. Pomógł byś mi ? Albo przynajmniej podał link na gotową stronę z czymś takim.

• #8 27 Lip 2013 22:53
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Cytat:
    Powiem szczerze że akurat w programowaniu jestem trochę zielony. Pomógł byś mi ? Albo przynajmniej podał link na gotową stronę z czymś takim.
    Nie pomogę, jak jesteś zielony musisz zżółknąć.

Cytat:
    Tak ale wole to zrobić samemu. (Zawsze się można czegoś nauczyć Smile )
    Dobra motywacja to podstawa, ale jak się chce, to i kilkukrotnie wyższa cena samoróbki w porównaniu z fabrycznym jest do zaakceptowania.

• #9 30 Lip 2013 12:09
    wycior01
    Poziom 22  

Programowanie jest łatwe, ale na forum na pewno ktoś ci pomoże. Można także poszukać gotowych wsadów w internecie, lub poduczyć się samemu.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo