Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć WiFi na 10 komputerów w małej firmie - zakup routera za 200-300zł

Max_147 27 Jul 2013 20:03 2217 7
    Max_147
    Level 10  
    Witam,
    Posiadam router NETGEAR WNR612v2 . Przy podłączeniu większej liczby laptopów (6) pojawia się problem z połączeniem wi-fi (zrywa połączenie). Problem pojawia się wtedy, kiedy w sieci są więcej niż 2 komputery Asus Zenbook z windows8.
    Czy problem leży po stronie routera czy może tych komputerów?
    Jaki w miarę mocny router polecacie do ok 200-300 zł (jeśli będzie taka potrzeba może być i więcej), żeby bez problemu działał z ok 10 komputerami podłączonymi po wi-fi?
    Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    bogiebog
    Level 43  
    Jeśli zrywa WIFI to zakup punktu dostępowego (AP) lub routera WIFI ethenretowego w celu założenia osobnego WIFI punktu.

Na kompie gdzie zrywa, uruchom cmd.exe i uruchom w nim

ping -t 8.8.8.8

w drugim oknie cmd.exe

ping -t IP_ROUTERA

W czasie zerwania połączenia, które pingi przerywa ?
    Max_147
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedz, jutro sprawdzę.
    A możesz polecić jakiś mocniejszy router, bo ten chyba nie wyrabia przy takim obciążeniu... Na każdym komputerze odpalony jest Citrix (praca zdalna) - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie...
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Nie zastanawiałeś się nad dobrym routerem plus jeden lub dwa punkty dostępowe tam gdzie są biura komputery które potrzebują mieć dostęp bezprzewodowy?
    Max_147
    Level 10  
    A jaki zestaw polecasz?
    Chociaż powierzchnia, na której są komputery jest niewielka wiec wydaje mi się, że nawet jeden router dałby radę. Ale chętnie wysłucham wszelkich sugestii ;)
    bogiebog
    Level 43  
    Zainstaluj inssider-a na laptopie i wykonaj pomiar siły sygnału WIFI w miejscach gdzie chcesz mieć neta przez WIFI. Zamieść wyniki, zakładka Time Graph.
    Max_147
    Level 10  
    Ok, jutro to zrobię.
    Siłę sygnału sprawdzałem już wcześniej - jest bardzo dobra - router jest zaledwie jakieś 5 m od najdalej ustawionego laptopa, oddzielony jedną ścianką z karton-gipsu.
    Wydaje mi się, że problem tkwi albo w kartach sieciowych tych asusów, albo w zbyt małej wydajności routera.
    Max_147
    Level 10  
    Zmieniliśmy biuro i okazało się, że w nowym jest rozprowadzona sieć kablowa. Podłączenie problematycznych komputerów po kablu rozwiązało problem. Prawdopodobnie przyczyną rozłączania są karty wifi w tych Asusach.
    Dziękuję za wszystkie rady.