Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane - Jak przyuczyć czujnik ciśnienia powietrza w kole?

agneziaj 27 Jul 2013 21:27 4290 1
 • #1
  agneziaj
  Level 11  
  Witajcie :) .
  No i nabyłem clip-a :) . Wersja softu 127. I jako, że bez problemu odczytałem zapisane w UCH kody poszczególnych 8 czujników ciśnienia, to postanowiłem, że zrobię porządek tzn. odpowiedni kod przypiszę do odpowiedniego koła. Bo u mnie jest taka historia, że jedno koło jest zamienione z tylnym, a ponadto jedno koło pochodzi z zestawu zimowego no i też, znając kod, chciałem go wpisać do zestawu letniego. No i mam problem. Bo nie idzie w ogóle edytować wpisów w UCH. Jest tylko opcja podłączenia specjalnego wzbudzacza no i odczytywania kolejno wszystkich kodów. Wiecie sami, że mało kto posiada takie urządzenie ;) . A już na pewno na własny użytek nie opłaca się go kupować ;) . Zresztą poszedłem dalej i zacząłem zmieniać kodowanie UCH. No to wtedy już tylko mi zostało na nowo zakodowanie UCH :D . Po tej operacji wszystkie czujniki się odinstalowały się, no i na wyświetlaczu nie było żadnego z 4 kółek. To by było nic - najgorzej, że teraz jak otwieram drzwi kierowcy, to mi wyświetla się, że otwieram pasażera :) . Co muszę przestawić? Wiem, że namieszałem tylko nie wiem co ;) .
  Potem jeszcze raz wkodowałem UCH. Nie wiem co zrobiłem, ale czujniki powróciły do poprzedniego ustawienia, czyli jest zamieniona kolejność kół, a koło z zestawu zimowego nie jest odczytywane przez UCH (bo jest aktywny zestaw kół letnich). Żeby nie było to auto już kupiłem w takim stanie - z jednym zestawem felg (tym na samochodzie).
  No i nie znalazłem opcji wyłączenia czujnika obecności wody w filtrze paliwa - to też mnie interesuje :) .
  To w sumie tyle wniosków, po drugim dniu bawienia się clip-em :D .
  A może wiecie, gdzie można podpatrzeć ilość kilometrów odmierzanych przez komputer auta? Jest taka możliwość? Bo w lepszych wersjach fiata oraz ciut nowszych autach z grupy VAG można to zrobić bez problemu.
  Pomożecie? :)
  Dzięki :) .
 • #2
  smootny

  Level 18  
  Jeżeli znajdziesz opcje z wyłączeniem czujnika wody daj znać.

  Pozdrawiam.