Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta dźwiękowa - Sprzedawać czy nie?

Kamol17 27 Jul 2013 21:39 1431 3
    Kamol17
    Level 15  
    Witam
    Posiadam laptopa , w którym znajduje się karta dźwiękowa: Realtek ALC269. Wg. danych producenta odstęp sygnału od szumu wynosi:
    Hardware Features
    98dB Signal-to-Noise Ratio (A-weighting) for DAC output
    98dB Signal-to-Noise Ration (A-weighting) for ADC input

Po zakupie lepszych domowych kolumn zakupiłem Audiotraka Maya U5. Tam odstęp sygnału od szumu wynosi już 110dB. Kolumny jednak sprzedałem.

Przechodzę teraz na kolumny estradowe więc "super" jakość nie jest mi potrzebna. Zakupiłem mixer Behringer Xenyx 802 i teraz pytanie czy jak sprzedam Audiotraka i podłączę mixer bezpośrednio pod laptopa to oprócz gorszej jakości dźwięku, ogólna głośność dźwięku ulegnie zmniejszeniu czy za sprawą mixera pozostanie bez zmian? StN Miksera to 110dB. Mniejszy stn objawia się większymi szumami przy graniu na dużych głośnościach (czy jest to słyszalne) czy po prostu gra ciszej?
    User removed account
    Level 1  
    zetdeel
    Level 39  
    Ja bym nie sprzedawał. Zewnętrzna karta to oddzielne zasilanie (nie przenosi się "syf" z cyfrówki) i i lepiej zaprojektowana część analogowa (pod kątem lepszego dźwięku). Karta zintegrowana to dźwięk najtańszym kosztem. W ogóle, to pytanie jest typu: "Mam jaguara. Czy go sprzedać i jeździć starym Trabantem?"
    Kamol17
    Level 15  
    Tak się składa, że nie potrzebuję już jej sprzedawać ;)
    Dziękuje za odpowiedzi.