Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk 2,5 cala pod dekoder?

Jedker90 27 Lip 2013 21:57 1548 10
  • #1 27 Lip 2013 21:57
    Jedker90
    Poziom 9  

witam serdecznie

Moje pytanie jest nastepujace: Czy 5V zasilanie dysku 2,5 cala jest wystarczajace do podlaczenia go pod port usb w dekoderze naziemnej telewizji oraz pod port telewizora. Czy jest to kwestia konkretnego modelu z tych odbiornikow i czy ma znaczenie pojemnosc dyku?

Mam zamiar zakupic taki dysk (2,5') ale nie wiem czy bedzie on odczytywany, czy wymagane jest odzielne zasilanie.

Z gory dziekuje za pomoc.
    pozdrawiam

0 10
  • #2 27 Lip 2013 22:48
    jerzyf
    Poziom 22  

2,5" powinien bez problemu działać.

0
  • #3 27 Lip 2013 23:26
    anmedia
    Poziom 39  

Zasilanie dla dyskow 2,5" i 3,5" jest takie same.

Jedker90 napisał:
    ale nie wiem czy bedzie on odczytywany

Zobacz w instrukcji z jaka maksymalna pojemnoscia dysku moze pracowac dekoder.
    Jedker90 napisał:
    czy wymagane jest odzielne zasilanie.

Oddzielne zasilanie (samodzielne) moze byc wymagane w przypadku duzego poboru pradu przez HDD. Aby uniknac ewentualnych problemow, najlepiej kupic od razu HDD (box) z wlasnym zasilaniem.

0
  • #4 28 Lip 2013 00:40
    andrzej55
    Poziom 35  

Jeśli ten dekoder lub TV zasili taki dysk(2,5' usb) to wcale nie jest pewne, że oprogramowanie w.w. pozwoli w pełni z niego skorzystać. Przeszkodą czasem może byś nieodpowiedni system plików,wielkość lub po prostu skopane oprogramowanie odbiorników. Najlepiej pożycz dysk od kogoś znajomego i przetestuj.

0
  • #5 28 Lip 2013 18:19
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Jedker90 napisał:
    Mam zamiar zakupic taki dysk (2,5') ale nie wiem czy bedzie on odczytywany, czy wymagane jest odzielne zasilanie.

Pamiętaj też, by dysk był wydajny, bo może się okazać, że nic nie nagrasz bo dysk nie nadąży zapisywać, szczególnie przy kanałach HD.

0
  • #6 28 Lip 2013 19:07
    Jedker90
    Poziom 9  

Juz ten temat przerabialem kiedys.Kupilem dlatego Dysk mulimedialny Emtec Movie Cube q120e 500gb ale jest on 3,5 calowy i troche malo mobilny dla mnie (nawiasem chce go sprzedac, jest na allegro).

Mam dekoder firmy Link

Czyli nic sie nie wyjasnilo w tej kwestii od ponad 3 lat.
    Dyski 2,5 cala dostepne na rynku zwykle nie maja osobnego zasilania, poprawcie mnie jesli sie myle.

Nie mam zabardzo od kogo pozyczyc takiego dyku aby sprawdzic kompatybilnosc.
    Moze macie jakies doswiadczenia z takimi dyskami. Interesuja mnie max do 320GB.

0
  • #7 28 Lip 2013 19:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Jedker90 napisał:
    Dyski 2,5 cala dostepne na rynku zwykle nie maja osobnego zasilania, poprawcie mnie jesli sie myle.

Zwykle, nie, nie mają.
    Ale nic nie stoi na przeszkodzie by kupić zewnętrzną (dobrej klasy) obudowę z własnym zasilaniem na 2,5 cala, obudowy Wellanda są bardzo dobra, sam mam ich różne rodzaje w domu z 5 sztuk i zero problemów, i do tego osobny dysk jaki potrzebujesz.
    Jedker90 napisał:
    Moze macie jakies doswiadczenia z takimi dyskami. Interesuja mnie max do 320GB.

Ważne, by dysk się kręcił 7,200 obr/min, bo to zapewni odpowiednio szybkie nagrywanie, dobrze by było gdyby dysk miał choć 16 MB podręcznej pamięci.

0
  • #8 28 Lip 2013 22:57
    jerzyf
    Poziom 22  

Po pierwsze:ten dekoder bez problemu zasili dysk 2,5".
    po drugie:prawdopodobnie chciałbyś używać też dekodera jako zaprogramowanej nagrywarki. W tej sytuacji przy własnym zasilaniu HDD musiał by być cały czas zasilany, a to jest bez sensu, bo może się uruchamiać wraz z programem dekodera.
    Po trzecie:do zapisu i odtwarzania materiału HD wystarczy szybkość kilku MB/sek, gdy tymczasem HDD kręcący się z szybkością nawet 5200 obr/sek ma tę szybkość na poziomie 80MB/sek i więcej. Ja używałem jakiś czas HDD 2,5", ale wygodniejszy był dla mnie pendrive 32GB o szybkości zapisu 8MB/sek i ta szybkość wystarcza do jednoczesnego zapisu dwóch programów HD z dekodera, oraz w tym samym czasie oglądania trzeciego również HD.

0
  • #9 29 Lip 2013 00:14
    Jedker90
    Poziom 9  

dzieki wielkie za wszelkie odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie odnosnie poruszonej kwetii przez uzytkownika andrzej55. Czy sa jakies ograniczenia oprogramowania co do pojemnosci dyskow 2,5' ktore moga byc oblugiwane przez port usb czy to przez dekoder dvbt czy to przez telewizor. Kiedy badalem ta sprawe 3 lata temu pamietam iz krazyly opinie iz tylko pendriv do okreslonej pojemnosci sa widziane przez te sprzety.

0
  • #10 29 Lip 2013 00:21
    anmedia
    Poziom 39  

To ograniczenie moze byc wewnetrzne w dekoderze. Tzn ze bedzie widzial dyski np tylko 1TB lub 500GB i wylacznie format plikow NFTS.

Jedker90 napisał:
    Kiedy badalem ta sprawe 3 lata temu pamietam iz krazyly opinie iz tylko pendriv do okreslonej pojemnosci sa widziane przez te sprzety.

Tak to stare sprzety mialy wlasnie tego typu ograniczenia. W tej chwili rowniez sa ale zdycowanie wyzsze niz te co obowiazywaly dawniej.

0
  • Pomocny post
    #11 29 Lip 2013 19:15
    andrzej55
    Poziom 35  

Mój Cabletech URZ0083 poprawnie współpracuje z dyskami USB firmy PQI 640GB(dysk Toshiba) na NTFS i 500GB Segate-NTFS.

0