Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 B4 - światła długie

27 Lip 2013 22:06 3618 11
  • Poziom 8  
    Witam!
    Mam problem ze światłami w Audi 80 B4, zaraz po włożeniu kluczyka do stacyjki zapalają się długie światła i nie moge ich wyłączyć. Czym to może być spowodowane?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Witaj.
    Prawdopodobnie zwarcie (sklejenie) w przekaźniku, lub włącznik ma zwarcie.
    Podmień przekaźnik od długich i będziesz wiedział. Wsadź którykolwiek pasujący, po prostu zamień z innym który pasuje jeśli nie masz w zapasie.
    Innej możliwości chyba nie ma.
  • Poziom 8  
    Dzięki. Prawdopodobnie masz racje, bo rozebrałem przekaźnik, ale dodatkowo zabiera mi coś prąd na przedostatnim przekaźniku. Czy jest możliwość przegrzania przekaźników lub inna przyczyna zabierania prądu z akumulatora? Gdy odłącze 4 bezpiecznik z brzegu (radio, komputer) i drugi od końca problem znika.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    waldek19682 napisał:
    ale dodatkowo zabiera mi coś prąd na przedostatnim przekaźniku. Czy jest możliwość przegrzania przekaźników lub inna przyczyna zabierania prądu z akumulatora?
    Strasznie coś namotałeś. :D Przekaźnik nie jest od zabierania prądu.
    Przekaźnik sam z siebie nie pobiera prądu, on ma zadanie włączać/wyłączać jakiś obwód kiedy mu 'wydasz rozkaz' :D Ile pobiera aku gdy wszystko wyłączone?
  • Poziom 8  
    Pomijając to zabieranie prądu. Wymiana przekaźnika przyniosła rezultaty na krótki czas, a teraz ponownie po przekręceniu kluczyka w stacycje zapalają się światła. Może macie jakąś rade lub schemat?
  • Poziom 31  
    Nie no to mnie trochę rozbraja, Audi80 B4 nie posiadało oryginalnie przekaźnika na światła.

Więc podstawowe pytanie w czym poprzednio grzebałeś? które miejsce i gdzie?
  • Poziom 43  
    Kolego wciąg kostke z przełącznika zespolonego kierownicy - tę po lewej stronie.
    Jak zgasną światł to masz przełącznik do wymiany.
  • Poziom 8  
    Wyciągałem przekaźnik 213 i było okey, ale nie mam wtedy kierunkowskazów i otwierania szyb. Wyciągałem także kostke i nie przyniosło to efektów. Prosił bym o jakiś schemat świateł
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    waldek19682 napisał:
    Wyciągałem także kostke i nie przyniosło to efektów

Kiolego czyli masz zwarcie w instalacji.
    Znajdz zwarcie znajdziesz przyczynę.
  • Poziom 37  
    A nikt nie zapytał czy tak było, czy "się stało"? Może to automatyczne "dzienne" zrobione przez poprzednika?
  • Poziom 8  
    Dzięki za schematy, przydały się. Rozwiązałem problem, przyczyną było zwarcie w stacyjce.