Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Renault kangoo 1.5 dci - lampka temperatury p造nu ch這dniczego.

28 Lip 2013 06:24 4707 12
  • Poziom 6  
    Posiadam Renault kangoo 1.5 dci. Problem gdy jest nagrzany silnik podczas np. wyprzedzania gdzie jest potrzebna wi瘯sza moc, po paru chwilach zapala si lampka temperatury, gdy odpuszcz po chwili ga郾ie, temperatura silnika utrzymuje si w normie (po這wa skali wska幡ika)...czy to ma co wsp鏊nego z turbin, czy jest to niesprawny czujnik temperatury?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 42  
    Brawo , Andrzej!

Chyba kontrolka przekroczenia bezpiecznej temperatury silnika jest sygnalizatorem b喚d闚 osprz皻u kalkulatora wtrysku.
    Czy moc motoru w tym czasie si nie zmienia? czy sta p造nu ch這dniczego masz w normie? wskaz闚ka wska幡ika temperatury zawsze stoi w miejscu nawet przy je寮zie miejskiej?(winna lekko balansowa).
    Jeszcze jedno - jaki kod silnika , bo 1,5 DCi w kongoo by這 z 7sztuk.
  • Poziom 6  
    moc silnika nie zmienia si,temperatura w normie,balansuje jak m闚isz,p造n te w normie....dzisiaj jecha貫m z pracy i przetestowa貫m t lampk,zapali豉 si i nie odpuszcza貫m gazu,po oko這 7-iu sekundach gas豉....praca silnika nie zmienia si...poza tym pali mi lampka 鈍iec 瘸rowych....by造 dwa b喚dy...niesprawny zaw鏎 3-go wtrysku, a po zresetowaniu ponownie po tygodniu si pojawi i wynika這 -czujnik wa逝....wymieni貫m go i nic.praca silnika bez zarzutu tylko z rana troszk trudniej uruchamia, mam tak ju ze 4 m-ce....silnik 48 kw z 2002r
  • Poziom 42  
    Siada do samochodu z laptopem i zarejestrowa dane rzeczywiste w czasie wyst徙ienia usterki (temp. kt鏎a widzi sterownik , ci郾ienie na listwie , temp. paliwa).
    Na filtrze paliwa masz czujnik wody - on te do kontroli.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 6  
    w ko鎍u dojrza貫m do jazdy z komputerem i okaza這 si.......b陰d df137 zapala j czujnik regulacji ci郾ienia prowadnicy.....za du瞠 ci郾ienie na listwie....
  • Poziom 2  
    Mam dos這wnie to samo, Renault Kangoo 2003rok 15 dci k9k 702, historii naprawy tego auta nie b璠 pisa bo szkoda czasu, ale jak mo瞠sz to napisz mi co konkretnie zrobi貫 co by這 do wymiany a co komputeren mo積a wyregulowa itp.

Dodano po 3 [minuty]:

nie wiem czy kupi sobie interfejs i sam kombinowa czy jecha do specjalisty 瞠by mi podpoi i sprawdzi co jest grane.
  • Poziom 42  
    Odda do warsztatu...polecanego
  • Poziom 6  
    jakie cwaniaczki...odda do warsztatu....ja je盥瞠 dalej i mam to gdzie...gdyby to by這 co z turbin to co innego.....m闚i 瞠 ren闚ki tak maj ....
  • Poziom 6  
    I sprawa si wyja郾i豉 gdy zgas mi w ko鎍u na skrzy穎waniu . Pompa paliwa puszcza opi趾i ,zawali豉 wtryski. Uk豉d paliwowy do czyszczenia , wtryski i pompa do regeneracji . program kt鏎y kupi貫m do kasowania b喚d闚 b璠zie nie potrzebny....ot ca豉 przyczyna problem闚. Teraz za kiesze musz si trzyma.
  • Poziom 43  
    To i tak nie ma tak 幢e, bo a trzy lata z tym je寮zi貫. :cry:
    La貫 zawsze dobrej jako軼i ON? Filtr paliwa przynajmniej raz w tym okresie wymieni貫? Przy systemie zasilania Delphi, najlepiej wymienia filtr co 10 tys km. Stary filtr po wymontowaniu najlepiej rozci望 i sprawdzi, czy s mikro-opi趾i.
    W 1,5 dCi 2004 lej do ON olej 2T i mam nadziej 瞠 opi趾i si nie pojawi. :|
    Co prawda inny typ systemu zasilania, ale do 1,9 dTi te la貫m 2T i problem闚 nie by這.

Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    MECHANIK M紟I 浩 TO TE ZALE玆 OD PALIWA....MNIEJ TΣSTE ,I POMPA MO浩 WYDZIELA PO JAKIM (DURZYM) CZASIE TE PRZEKL邛E OPIΘI , Z TEGO WYNIKKA SMAROWANIE...Z TEGO WYNIKA ,G紟NIANEGO PALIWA NIE LA....
  • Poziom 6  
    jeszcze jedna sugestia mechanika od dizli ,do paliwa na zbiornik wla co jaki czas 100g mixksolu
  • Poziom 43  
    Pisa貫m o tym w 10 po軼ie.
    Nie: "co jaki czas", tylko pewn dawk oleju 2T, na okre郵on ilo嗆 paliwa.
    Podstawa to; porz康ne paliwo i okresowa wymiana filtra paliwa.
    Jest o tym sporo na forum i w sieci - poczytaj.

Pozdrawiam.