Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet nie działa - Internet nie działa

28 Lip 2013 10:48 1389 14
  • Poziom 10  
    Mamy taką sytuację. Posiadałem internet prosto przez kabel z routera, siostra ciągnęła go przez wifi, ale często jej zawodził więc postanowiła zrobić to przez kabel, przyszedł infromatyk podłączył jej, jak rownież i mi. Zmienił kabel, ale to nie jego wina, wiec do rzeczy. U siostry internet smiga jak powinien a u mnie nie działa wcale, wysyła pakiety lecz ich nie odbiera, reinstalowałem sterowniki, formatowałem nawet komputer, bez skutku. Już nie wiem co robic wiec prosze o pomoc. PS adres ip brame i reszte podpisywałem sam, nie działa, a gdy chce wszystko uzyskać automatycznie, nie da rady. Bardzo prosze o pomoc.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Próbowałeś na innym kablu?
  • Poziom 10  
    kabel jest na pewno w porządku, sprawdzane było napięcie.
    Napisz jaki posiadasz sprzęt w domu. Modele urządzeń, co i jak jest podłączone, jaki system operacyjny na komputerze, ipconfig z działającego komputera.
  • Poziom 10  
    Heinzek napisał:
    Napisz jaki posiadasz sprzęt w domu. Modele urządzeń, co i jak jest podłączone, jaki system operacyjny na komputerze, ipconfig z działającego komputera.
    Chodzi o oba komputery czy tylko o ten w ktorym nie działa internet? Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC to karta sieciowa w komputerze, w ktorym internet nie działa, podłączona jest do routera, kablem mniej wiecej o długości 10 m, identycznie jest w komputerze w ktorym internet działa. Router tenda w548d

Dodano po 4 [minuty]:

ipconfig z komputera w ktorym internet działa
    Według tego obrazka to połączenie jest przez WiFi nie przez kabel.
    Czy na routerze jest zaświecona lampka która sygnalizuje podłączenie kabla do portu LAN?
    Może trzeba spróbować zmienić port LAN w komputerze.
  • Poziom 10  
    aa tak bo teraz to jest laptop, zapomnialem ze nie przez kabel. lampka sie swieci, przełączać probowalem, ale bez skutku

Dodano po 9 [minuty]:

przepisać ipconfig rowniez z komputera, w ktorym internet nie działa?
    OK screena przekopiuj na pendrive i wrzuć do komputera z internetem.
    Ja dalej bym sugerował spróbowanie innego kabla.
    To zmień chociaż IP komputera na 192.168.1.99
    maska 255.255.255.0
    brama 192.168.1.1
    dns 8.8.8.8
  • Poziom 10  
    zmieniłem ale nadal bez skutku, dodam ze napisane jest ze DHCP jest wyłączone chociaz włączylem. ale oto screen po zmianie adresu ip i dns
  • Poziom 10  
    dodam tez ze kiedy proboje naprawic połączenie, zaterzymuje się na rejestrowaniu w systemie DNS i wtedy wyskakuje błąd
    Spróbuj pod ten kabel podłączyć laptopa lub przenieś router bliżej komputera i spróbuj innym kablem. Router nie musi być podłączony do internetu. wystarczy ze komputer będzie podłączony do niego i pójdzie wejść na stronę konfiguracyjna routera. http://192.168.1.1
  • Poziom 10  
    a wiięc mamy, to chyba wwina kabla bo podłączylem go teraz do laptopa, i rowniez nie działa, działa tylko bezprzewodowo.