Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rada jak podpiąć subwofer aktywny do amplitunera

lepako 28 Lip 2013 14:54 1179 8
  • #1 28 Lip 2013 14:54
    lepako
    Poziom 10  

Witam czytałem parę postów i nie znalazłem dobrej odpowiedzi więc mam nadzieje że mi odpowiecie...Posiadam amplituner i planuje dokupić subwofer aktywny w niedługim czasie tylko nie wiem jak go podpiąć,a dokładniej posiadam amplituner HK 3470 i on posiada wyjście na subwofer aktywny a mianowicie wyjście SUB OUT L i R i tam mam podpiąć czincze tak???A w subie są wejścia takie 2 rodzaje...typu z jednym wejściem na jack 3,5mm(INPUT) i z dwoma na czincze...(Left i Right)...to do jakiego mam podpiąć do tego z jednym czy z dwoma wejściami???Nie to żebym nie wiedział ale chce się upewnić...Bo do jednego i drugiego da się popiąć tylko inny kabel trzeba kupić(czincz-jack) albo (czincz-czincz) i podpiąć out sub do input suba...zdjęcia subów z tyłu są w załącznikach...

0 8
  • #2 28 Lip 2013 15:26
    k-sierra
    Poziom 21  

Dwa wejścia masz żeby sub był bardziej uniwersalny. Podłączasz gdzie Ci pasuje, żadnej różnicy nie będzie.

0
  • #3 28 Lip 2013 17:53
    lepako
    Poziom 10  

Hej tylko tam gdzie jedno wejście INPUT tam podiąć jack 3,5mm a tam gdzie Dwa wejścia Left i Right podpiąć czincz...?Racja...

0
  • Pomocny post
    #4 28 Lip 2013 23:30
    k-sierra
    Poziom 21  

Ja tam nie widzę wejścia na jack.

Nie może tak być żeby trzeba było 4kanały podłączyć do jednego głośnika.
    Może zapytaj sprzedawcy ? bo coś mi się zdaje że ten jack to do czego innego jest.

0
  • #5 29 Lip 2013 00:27
    lepako
    Poziom 10  

hej chodzi o ten czarny subwofer na samym dole czarny i ma tylko jedno wejście INPUT i pokrętło głośności sprawdz tylko najlepiej powiększ zdjęcie bo cianko widać troszkę...no i włączenie POWER...Nazwa Yamaha...

0
  • #6 29 Lip 2013 10:05
    szczupak99
    Poziom 15  

Witam

lepako napisał:
    tam gdzie jedno wejście INPUT tam podiąć jack 3,5mm

lepako napisał:
    chodzi o ten czarny subwofer na samym dole czarny i ma tylko jedno wejście INPUT

To nie jest wejście JACK 3,5mm, tylko Chinch.

Skoro amplituner ma wyjścia 2xChinch dla suba, to lepiej podłącz Tonsila - nie będą wówczas potrzebne przejściówki.
    Pozdrawiam ;)

0
  • #7 29 Lip 2013 10:09
    lepako
    Poziom 10  

A jak mogę spytać jakiej przejściówki potrzebuje do tego?

0
  • Pomocny post
    #8 29 Lip 2013 10:13
    szczupak99
    Poziom 15  

lepako napisał:
    jakiej przejściówki potrzebuje do tego?
    Z dwóch Chinchów na jeden.

0
  • #9 29 Lip 2013 10:15
    lepako
    Poziom 10  

dzięki temat rozwiązany wszystko wyjaśnione...

0