Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informacje na temat Bolero 200 lux tonsila

rafikAVR 28 Lip 2013 15:21 1533 7
  • #1 28 Lip 2013 15:21
    rafikAVR
    Poziom 16  

Witam
    Poszukuję informacji na temat obudowy kolumny bolero 200 lux firmy tonsil
    aby je wykonać w własnym zakresie .
    Bardzo mi zależy na informacji na temat pojemności obydwu komór w jakich pracują głośniki niskotonowe ,oraz długość tuneli zawartych w obudowach .

Głośniki średnio-tonowy zastąpię innym (jeszcze nie dokonałem wyboru firmy i modelu), wysoko-tonowy na pewno to będzie Vifa lub seas .

Zmiana głośników będzie się wiązać ze zmianą częstotliwości pasm w zwrotnicy , ale to już wykonam na bazie pomiarów z systemem opartym na Speaker Work Shop .

Będę wdzięczny za informacje ,pomocne dla mnie w projekcie .

• #2 28 Lip 2013 15:32
    nowaak
    Poziom 14  

Z tego co wiem, bas w tych kolumnach był czasem zamulony - nie myślałeś nad innymi niskotonowymi ?

• #3 28 Lip 2013 15:38
    rafikAVR
    Poziom 16  

Bolero 200 słyszałem na żywo (posiadałem przez pół roku ) lecz nie dokonałem pomiarów w środku .
    Chcę je odtworzyć ponieważ u mnie z wzmacniaczem (klon jeff rowland) grały bardzo dobrze .
    "Z zamulonym basem" , nie miałem czegoś takiego , był wprost idealny ,wcześniej miałem dwudrożne kolumny na seas i drugie na perleess + vifa ,ale nie grały tak jak bym tego po nich oczekiwał

• #4 28 Lip 2013 15:46
    nowaak
    Poziom 14  

Z tego co ja się dowiedziałem, grały bez wyrazu. Bas mulił i czasami było go mało. Nie lepszym pomysłem jest zrobić budy na wzór Bolero, aczkolwiek dać inne basy jak resztę głośników ? Wtedy według symulacji obliczyć objętość jaką potrzebują dane głośniki ? ;).

• #5 28 Lip 2013 15:57
    rafikAVR
    Poziom 16  

Z symulacji wyszło mi :

Komora 1 Pojemność : 33l strojenie : 30 Hz
    Komora 2 pojemność : 25l strojenie : 52 Hz

Symulacje przeprowadzone za pomocą bass box pro 6.

Czy prawidłowo (-/+10 %) ??

Może ma ktoś z forumowiczów te kolumny i mógłby pomierzyć wew. odległości ścianek ?

• #6 29 Lip 2013 00:29
    wkj
    Poziom 34  

rafikAVR napisał:
    Witam
    Poszukuję informacji na temat obudowy kolumny bolero 200 lux firmy tonsil

Czemu akurat 200 lux?
    Pytam nie bez kozery bowiem one zasadniczo nie różnią się od zwykłych (chodzi o obudowy).

• #7 29 Lip 2013 06:50
    rafikAVR
    Poziom 16  

Ponieważ miałem Bolero lux i tak z przyzwyczajenia napisałem. :) Wiem, że różnią się tylko głośnikami wysokotonowymi.

• Pomocny post
    #8 31 Lip 2013 16:59
    wkj
    Poziom 34  

Proszę, policz sobie dokładnie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME