Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa subwoofera aktywnego. Czy to będzie dobrze grać?

BoA_2005 28 Lip 2013 15:54 1041 1
  • #1 28 Lip 2013 15:54
    BoA_2005
    Poziom 16  

Po wielu godzinach poszukiwana odpowiednich materiałów na budowę subwoofera dla kolegi do pokoju około 12m2, wytypowałem następujące podzespoły:
    Przetwornik: GDN-22-140-8 scx
    Wzmacniacz: wzmacniacz-panel-do-subwoofera-100-w-rms-tda7294-i3429908892.html z alledrogo za 230zł.
    (Całość będzie podłączona do wzmacniacza z dedykowanym wyjściem na subwoofer aktywny)

Moje pytanie, czy jest to dobry wybór? Czy może wybrać inny głośnik/wzmacniacz. Na głośnik i wzmacniacz mogę przeznaczyć w sumie około 300zł. Zależy mi bardziej na basie niż na jakości. Subwoofer ma służyć do słuchania muzyki (głównie rap)
    pozdrawiam.

• #2 28 Lip 2013 17:46
    Gizmo39
    Poziom 12  

Witam
    Jeśli chodzi o wzmacniacz na TDA7294 , to ja osobiście nie byłem zachwycony z jakości dźwięku tego wzmacniacza .
    Dawno temu robiłem wzmacniacz na zamówienie na tym układzie .
    Mimo dobrych parametrów wynikających z noty aplikacyjnej tego układu , ja byłem rozczarowany .
    Wzmacniacz grał w miarę głośno , ale jeśli chodzi o jakość dźwięku to nie była rewelacyjna ( ale do subwoofera powinien wystarczyć ).
    Tutaj masz link do takiej konstrukcji : http://mirley.firlej.org/node/248
    Co do głośnika , to nie umie się wypowiedzieć .
    Jest dość dużo wypowiedzi na temat tego głośnika , ale najczęściej polecane są większe .
    Gdybyś umiał sam wykonać elektronikę subwoofera , to za 300 PLN można zrobić całkiem niezły aktywny subwoofer .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME