Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadajnik UKF lampowy z PLL zasilany 6.3V..

Kwazor 28 Lip 2013 16:08 4734 4
  • Nadajnik UKF lampowy z PLL zasilany 6.3V..

Tak by potrenować szare komórki i zrobić coś nietypowego to wiele lat temu zrobiłem generator działąjacy na 145Mhz prz 7.7V.. ale ciagnie wilka do lasu..

Generator :
    Lampa 6N6P w układzie przeciwsobnym.
    Modulator : połowka BB104.
    Sterownik Syntezy : PIC16F84
    Synteza : Saa1057 wycięta z Jakiegoś odbiornika Radmoru.

Zasilanie 6.3V 800mA. Minimalne napięcie zadziałania 5V !!

Zasięg : około 8 metrów.
    Układ jest trudny w zestrojeniu ale możliwy do wykonania.

Narazie wszystko na "pająku" poźniej wyląduje na płycie docelowej.

Film z działania :

Link

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Kwazor
    Poziom 31  
    Specjalizuje się w: radiotechnika greentech pv
    Kwazor napisał 2169 postów o ocenie 332, pomógł 127 razy. Mieszka w mieście REDA. Jest z nami od 2004 roku.
    qetuo1
    Poziom 14  
    Nadajnik mi się podoba lecz nie podoba mi się paskudzenie lamp krzemem,sam przymierzam się do sklecenia podobnej konstrukcji ale na PL504 i bez syntezy, wstaw schemat samego generatora.
    mkpl
    Poziom 37  
    Fajnie wyszło i aż dziw, że leci na tak niskim anodowym... Nie myślałeś nad lampami "paluszkowymi" One już z 20V działają z pełną mocą
    Kwazor
    Poziom 31  
    marcin_oizo :
    Hehe i następny co mówi to samo ... Kwazor ma łeb... ano ma :P
    CO do SAA to musze wyczaić w progsie co i za co odpowiada bo zamysł główny to F=116 Mhz +- Offset do TRV na 144Mhz... a to powstalo "ot tak" By pokazać ze : Da się ? DA !

TRX lampowy niestety stoii bo mam 5 letni QRM co biega mi po domu i niech z ciekawości wpakuje ręce w anodowe 250V....

Quetuo1 : Jesli nie wiesz jak wyglada schemat generatora przeciwsobnego to juz widze twoje zmagania z materią typu PL504.

MKPL : Mam gdzieś jakieś paluszki... kiedyś się nimi zajmę ( lub jak masz gdzies katalog rosyjskich triod UKF to podaj mi kilka modeli ... )