Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

htc desire hd - kalibracja czujnika zbliżeniowego.

G.R. 28 Lip 2013 17:29 6360 16
  • #1 28 Lip 2013 17:29
    G.R.
    Poziom 17  

Kupiłem używany htc desire hd sprzedający mówił że czujnik zbliżeniowy po zakończeniu rozmowy nie włącza ekranu-pozostaje czarny do czasu przyciśnięcia power .Ja zmieniłem oprogramowanie i mam sytuację odwrotną podczas rozmowy lcd ciągle świeci.Przeszukałem internet aby znaleźć rozwiązanie ale bez skutku.Czy w opcjach telefonu np. terminal emulator dokonać kalibracji ustawień.

0 16
  • #2 29 Lip 2013 00:59
    OlekMTG
    Poziom 34  

W tym modelu nie ma możliwości kalibracji czujnika zbliżeniowego.

0
  • #3 29 Lip 2013 09:42
    G.R.
    Poziom 17  

Pozwolę nie zgodzić się z wypowiedzią OlekMTG,a to dlatego że nie jest prawdziwa.
    Istnieją programy np. Proximity Sensor Recalibrator do zmiany ustawień czujnika zbliżeniowego.
    Tylko jest mały problem że ten program działa z systemem Cyanogenmod a moja komórka takiego programu nie posiada.

0
  • #4 29 Lip 2013 11:52
    topstar
    Poziom 18  

Ta aplikacja działa tylko z kernelami :
    - CM7 nightly #92
    - LorDModUE V2.6
    Jeśli chcesz mieć możliwość kalibracji musisz wgrac custom ROM oraz zrobić ROOT. Innej opcji nie ma .

0
  • #5 29 Lip 2013 12:05
    G.R.
    Poziom 17  

Wielkie dzięki topstar widzę że jesteś obeznany w temacie.Telefon to ja mam zrotowany poprzedni room wgrywałem przez ruu.
    Byłbym wdzięczny gdybyś podał mi jakiś dobry room w języku polskim i w miarę nie obciążający baterię.

0
  • #6 29 Lip 2013 18:33
    OlekMTG
    Poziom 34  

G.R. napisał:
    Pozwolę nie zgodzić się z wypowiedzią OlekMTG,a to dlatego że nie jest prawdziwa.
    Istnieją programy np. Proximity Sensor Recalibrator do zmiany ustawień czujnika zbliżeniowego.
    Tylko jest mały problem że ten program działa z systemem Cyanogenmod a moja komórka takiego programu nie posiada.

Tego typu programy nie mają nic wspólnego z kalibracją czujnika zbliżeniowego. Pozwalają one w niektórych przypadkach "oszukać" system podmieniająć wartości odczytywane przez sensor. Nie działają na wszystkich wersjach softu (ograniczenia kerneli) i nie zawsze rozwiązują problem. Dodatkowo aplikacja musi być zawsze zainstalowana, zmiana softu kasuje wszystko.
    W późniejszych modelach HTC dało możliwość kalibracji proximity - zmiany ustawień są stałe, modyfikacje softu na to nie wpływają.

0
  • #7 29 Lip 2013 20:52
    G.R.
    Poziom 17  

Skoro twierdzisz że zmiany softu nie mają wpływu to jak wyjaśnisz że przy jednym sofcie podczas rozmowy czujnik wygasza wyświetlacz bez włączenia go po zakończonej rozmowie,natomiast przy innym nie wygasza wyświetlacza w ogóle.

0
  • #8 29 Lip 2013 21:22
    OlekMTG
    Poziom 34  

Wszystko zależy od kernela. Masz oryginalny rom czy customa?

0
  • #9 29 Lip 2013 22:05
    G.R.
    Poziom 17  

RUU_Ace_HTC_WWE_1.32.405.3_Radio_12.28b.60.140e_26.03.02.15_M3_release_155032_signed

nie bardzo wiem czy to jest oryginalny rom czy custom ?

0
  • #10 29 Lip 2013 22:23
    OlekMTG
    Poziom 34  

To oryginał. Zrób mały test. Weź inny telefon i odpal w nim aparat. Następnie weź swój i wybierz jakiś numer. Przez aparat w tym drugim telefonie popatrz na czujnik zbliżeniowy. Powinieneś zobaczyć wyraźną czerwoną kropkę jeśli czujnik działa.

0
  • #11 29 Lip 2013 22:48
    .:aspire:.
    Poziom 23  

O ile nie jest uszkodzony górny flex to wystarczy przeczyścić tą siateczkę która zakrywa sensor.

0
  • #12 29 Lip 2013 23:38
    G.R.
    Poziom 17  

No niestety próba się nie udała nie znalazłem czerwonej kropeczki.Natomiast przeprowadziłem swoją próbę pobrałem z marketu program Android sensor box i jest tam opcja light sensor po zasłonieniu palcem wystającego tam czegoś obok siateczki po prawej stronie wskazuje 10.0 (luxes) gdy zabiorę palec wskazuje 40 (luxes).Ale pewnie nie jest to ten sensor zbliżeniowy a raczej czujnik światła.

0
  • #13 30 Lip 2013 00:11
    Poziom 23  

Tak, to czujnik światła. Już daj spokój z pierdołami tylko zrób to co proponowałem w poprzednim poście.

0
  • #14 30 Lip 2013 07:33
    OlekMTG
    Poziom 34  

Jeśłi nie widać czerwonego światełka to znaczy że proximity nie pracuje. Najpierw trzeba zacząć od wymiany górnego flexa. Gdyby był zabrudzony to ekran byłby cały czas czarny podczas rozmowy.

0
  • #15 30 Lip 2013 10:27
    G.R.
    Poziom 17  

Telefonu nie rozbierałem ale siateczkę całą przedmuchałem zewnątrz i nic to nie dało.Natomiast podczas rozmowy lcd nie wygasza się nie ma żadnej reakcji,natomiast poprzedni właściciel mówił że podczas rozmowy lcd wygaszał się i po zakończonej rozmowie już się nie włączał .

Dodano po 2 [godziny] 16 [minuty]:

.:aspire:. napisał:
    Tak, to czujnik światła. Już daj spokój z pierdołami tylko zrób to co proponowałem w poprzednim poście.

Nie wiem czy takie "pierdoły" .Pobrałem z marketu Find all sensors you have i proszę zobaczyć co mi wyświetlił :

CM 3602 Light Sensor
    Type :TYPE_LIGHT
    Vendor :The Android Open Source
    Project
    Version :1
    Resolution :1.0
    Max Range :10240.0
    Power :0.5mA

CM 3602 Proximity Sensor
    Type :The Android Open Source
    Project
    Version :1
    Resolution :1.0
    Max Range :1.0
    Power :0.5mA
    Wygląda na to że jest to czujnik zintegrowany.

0
  • Pomocny post
    #16 30 Lip 2013 10:37
    Poziom 23  

OlekMTG napisał:
    Jeśłi nie widać czerwonego światełka to znaczy że proximity nie pracuje. Najpierw trzeba zacząć od wymiany górnego flexa. Gdyby był zabrudzony to ekran byłby cały czas czarny podczas rozmowy.

Olek ile naprawiłeś HD? 2 sztuki w życiu? Rób sobie te wildfire s:).
    To częsta usterka w desire HD, brudna siateczka powoduje że nie działa czujnik jak należy. Między innymi nie wygasza ekranu.

0
  • #17 30 Lip 2013 15:35
    G.R.
    Poziom 17  

To jak w końcu jest jeden czujnik czy dwa jeden zbliżeniowy a drugi od światła.
    Czy aby wyczyścić tą siateczkę muszę rozebrać komórkę czy raczej przedmuchać np.sprężonym powietrzem.

Dodano po 3 [godziny] 56 [minuty]:

Wielki dzięki dla .:aspire:. miałeś racje że to wina brudnej siateczki.Patrząc normalnie nie widać zanieczyszczenia małe dziureczki na czarnym tle nie różnią się niczym od dziurek zalepionych.Gdy wziąłem lupkę to wtedy zobaczyłem ja naprawdę wygląda siateczka.Nad czujnikiem dziureczki były zlepione brudem za pomocą cienkiej igiełki oczyściłem dziureczki i czujnik zbliżeniowy "ożył" reaguje prawidłowo i nic nie potrzeba kalibrować.

Temat uważam za zamknięty.

0
  Szukaj w 5mln produktów