Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 - licznik nie liczy km

mediaturbo 08 Mar 2005 12:17 6308 4
  • #1 08 Mar 2005 12:17
    mediaturbo
    Poziom 10  

Samochód z 2002 r., silnik 1,9D. "Oszuści" z Gniezna (bez obrazy dla uczciwych z tego pięknego miasta), którzy mi go sprzedali grzebali w sterowniku silnika (ma rozciętą i sklejoną obudowę), mówili też, że wymieniali BSI bo wcześniej "wariowały" wszystkie zegary i silnik źle pracował. Usunęli fabryczny immobilajzer. Wszystko w zasadzie działa ale właśnie licznik elektroniczny nie liczy kilometrów. Zauważyłem, że licznik dzienny na przejechane około 1000 km dolicza 100m. Nie mam auta długo, więc nie wiem czy po przejechaniu 10000 km na liczniku głównym zostanie doliczony 1 km- teoretycznie chyba tak. Wiąże się z tym jeszcze
    jedna sprawa a mianowicie za każdym uruchomieniem samochodu z licznika inspekcji jest odliczane kilkaset kilometrów, więc co ok. 2-3 dni kasuję inspekcję do stanu 20000 km. Uprzedzam "dobre rady" w stylu -tylko servis ci pomoże. Auto stało dwa tygodnie w servisie Peugeota w Zielonej Górze a ekspertyza była taka aby kupić u nich nowy licznik za ponad 1000 zł. Dobrze, że tego nie zrobiłem bo na próbę założyłem inny licznik na którym wyświetliły się takie same kilometry jak na moim i nie liczył również km. Później czytając różne posty dowiedziałem się że stan jest zapisywany w BSI. Jeżeli autoryzowany serwis ma takich "pożal się Boże" fachowców to szkoda na nich nerwów i pieniędzy. Dodaję, że zegar szybkości działa prawidłowo a dowiedziałem się , że jest jeden czujnik do szybkości i km (chyba że jest ich więcej) więc myślę iż to nie problem czujnika. Może ktoś wie gdzie szukać przyczyny lub które przewody albo elementy sprawdzić by to naprawić. Nie jestem fachowcem więc proszę bez ironicznych uwag i dowcipów, jakie tu czytałem.

0 4
  • #2 31 Lip 2006 20:57
    mediaturbo
    Poziom 10  

Temat można zamknąć bo uszkodzony był sterownik silnika Lucas

0
  • #3 12 Sie 2006 11:53
    mialczek
    Poziom 10  

A możesz podzielić się wiedzą co było uszkodzone w tym sterowniku.
    Czy musiałeś go wymienić na inny.
    Ale jeśli tak zrobiłeś to jak zsynchronizowałeś Sterownik silnika z BSI?

0
  • #4 14 Sie 2006 09:49
    mediaturbo
    Poziom 10  

sterownik wymieniłem na inny i nie wiem co w środku uszkodzili chcąć unieszkodliwić immobilajzer (był rozcinany i sklejony) ci, co mi auto sprowadzali i sprzedali. Sterownik, który kupiłem na Allegro działa ale po wyjęciu kluczyka silnik nie gaśnie i są zasilane zegary. Jestem umówiony do ASO na programowanie a o wynikach powiadomię.

0
  • #5 14 Sie 2006 11:09
    kamyczek
    Poziom 34  

Nie szukaj tylko wymień sterownik i bsi sygnal ze skrzyni biegów raczej dochodzi bo w innym przypadku nie dzialal by ani predkościomierz ani licznik dzienny przypuszczam ze licznik bedzie ok a problem w zepsutym bsi i sterowniku silnika . Ja bym gości podał do sadu albo wysłał im adwokata co by ich postraszył sądem niech zabieraja auto i oddaja kase zapewnie inne rzeczy w tym aucie naprawiono podobnie ...

0