Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena do odbioru internetu do TIR-a na różnych stacjach w kraju i za granicą

umis 28 Lip 2013 21:34 4017 10
  • #1 28 Lip 2013 21:34
    umis
    Poziom 6  

Cześć.
    Jestem kierowcą TIR-a, i
    często bywam na stacjach, gdzie są darmowe HotSpot-y, lecz one zazwyczaj mają slabiutki zasięg lub inne TIR-y zakłucają odbiór.
    Jaką mam kupić antenę, żeby móc spokojnie sciagać internet? Nie musi być na nie wiem ile kilometrów,
    ale powiedzmy z drugiego końca parkingu zasłoniety przez TIR-y, czyli ok. 400 metrów.
    Antene chcę zamontować na dachu.

Wiem, że takie tematy już były, ale są stare, a dostępny sprzęt pewnie już nie raz się zmienił.
    Doradźcie coś!
    Dla mnie obojętne, czy to będzie antena dookolna czy kierunkowa itp,
    byleby działało.

0 10
  • #2 28 Lip 2013 21:40
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Na wifi "G" najlepsza będzie nanostation2, albo jakaś antena panelowa na 10-12 dbi podłaczona do karty WIFI. Ale 1m kabla antenowego to strada 0.6dbi, więć ostrożne z tym kablem.

Zainstaluj inssider-a na laptopi i zmierz sygnał WIFI. Pokaż zakładkę Time Graph.

1
  • #3 28 Lip 2013 22:17
    umis
    Poziom 6  

Ale co ja mam zmierzyć, skoro za każdym razem jestem na innym parkingu, w innej jego części, a nawet w innym kraju?

1
  • #4 28 Lip 2013 22:44
    bogiebog

Zmierz sygnał gdy jest słaby i gdy jest odpowiedni.

Antena panelowa to antena kierunkowa, trzeba kręcić aby uzyskać optymalny sygnał.

Mógłbyś rozważyć antenę dookólną, ale większe zyski ateny (10-12dbi) mają bardzo wąski kąt odbioru i możeż nie trafić wiązką swojej anteny w nadajnik hotspota, jak hotspot jest blisko. Dookólna zbiera sygnały także z niepożądanych kierunków, dlatego zasugerowałem kierunkową panelową.

Antena WIFI - Zależność kąta wiązki promieniowania anteny od wzmocnienia

Problem na pewno znany od lat, spróbuj zapytać na forum tir-owców, tam ci ludzie powiedzą jak oni to już dawno rozwiązali.

0
  • #5 28 Lip 2013 23:02
    umis
    Poziom 6  

Dobrze. Dzięki za pomoc.
    Poszukam jakiegoś forum dla TIR-owców.

0
  • #6 28 Lip 2013 23:48
    Jan CC
    Poziom 10  

Kup sobie panelową. Jest mała i płaska i wszędzie ja upchniesz w aucie. 2 - 3 m kabla wystarczy. Też tak miałem w ciężarówce. Teraz już nie jeżdżę, bo jestem już na odpoczynku. Jeżeli masz wifi w laptopie to już łapiesz jakiś sygnał, wystawiasz antenę na podstawie magnesowej ( na takiej od CB radia i kawałku 1 m. o średnicy 1,5 - 2 cm rurki aluminiowej zamontowanej na tej podstawie) i szukasz tego sygnału kręcąc anteną lub podstawą na najsilniejszy sygnał. Odbierzesz na równej i otwartej przestrzeni sygnał nawet z 2 km. Ale jest jeden warunek, bo na pewno nie posiadasz w laptopie gniazda antenowego do wifi. musisz koniecznie dokupić kartę wifi na usb i koniecznie kartę z wykręcaną antenką , antenkę wykręcasz, a w to miejsce wkręcasz kabel od panelowej.

0
  • #7 29 Lip 2013 00:37
    1568318
    Usunięty  
  • #8 01 Sie 2013 00:10
    umis
    Poziom 6  

dzieki wszystkim za odpowiedz

jedna taka dookolna juz
    (http://allegro.pl/dookolna-antena-aktywna-internet-usb-6km-wifi-tir-i3427881606.html) mam i jestem strasznie nia zawiedziony
    bo czasem to dalej tą anetną bym rzucil niż ona ma zasięg.
    Kupiłem ją w komplecie z kartą wifi i jeszcze jedną standardową antena
    taki bagnet.
    Bagnet ten duzo lepiej sobie radzi pomimo tego ze ma okolo 20 cm dlugosci i jest zawsze w kabinie, ta dookolna miała mieć zasięg do 6km a nie ma nawet 600 metrow
    No chyba ze jest uszkodzona ale tego nie sprawdze

0
  • #9 01 Sie 2013 00:19
    bogiebog

Antena ta - o ile toto tak można nazwać - była minusowana wielokrotnie na forum.

Antena ta jest z tego samego świata co baterie R6 o pojemności 5000mAh.

0
  • #10 02 Sie 2013 00:48
    umis
    Poziom 6  

na błędach ponoć najlepsza nauka
    ale dość mam już tej nauki:D

nie wiem jak z tymi kierunkowymi, nie chce tracic godziny na szukanie sygnalu
    ale jezeli gra jest warta zachodu to mogę kręcic, w końcu na parkingach jest zawsze
    jeden kierunek skad może iść net, ze stacji.

Choć nie ukrywam ze wołałbym dookólną ale jakąś zamknięta zeby wodoszczelna byla.
    Wiecie wystawiam na dach zamykam szyberdach i nie martwie sie czy pada czy nie, czy jakiś worek jest szczelny i czy nie zalało juz załes karty z antena

cena to około 100-150zł

polećcie coś, żebym znowu bubla nie kupil

0
  • #11 02 Sie 2013 10:01
    hermes-80
    Poziom 43  

NanoBridge M2, NanoStation M2 , TL-WA5210G - oczywiście wszystko na 2,4GHz.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo