Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to jest Google Chromecast ? Czy odbędzie się bezkrwawa rewolucja na rynku tel

LOCOLOCO 29 Lip 2013 13:02 1542 2
 • #1 29 Lip 2013 13:02
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant

  Co to jest Google Chromecast ? Czy odbędzie się bezkrwawa rewolucja na rynku telewizorów? (video)
  Co to jest Google Chromecast ? Czy odbędzie się bezkrwawa rewolucja na rynku tel

  Nie będzie Smart Tv, nie będzie Dongla z Androidem i zapanuje na świecie wszechwładny Google Chromecast ?

  No może nie od razu, ale...
  Google Chromecast przypomina jako żywo Dongla z Androidem tylko tego podpina się pod HDMI. Nie działa to też jak Dongl z Androidem.

  foto - cnet.com.
  Chromecaset to zwykły streaming drogą bezprzewodową. Aby działało musisz posiadać Google play, Netflix, Youtube lub Chrome, aby streamować sygnał na telewizor.
  Działa podobnie jak jak znane nam miracast czy widi Philipsa - ale ma szersze możliwości i nie ogranicza się do konkretnych, wybranych certyfikowanych urządzeń.
  Wpinasz Chromecast do telewizora , wybierasz w urządzeniu odpowiednią aplikację i masz transmisję w czasie rzeczywistym. Jeszcze lepiej. Możesz np puścić film ze smartfona na telewizor, wpuścić smartfona w stan uśpienia aby nie rozładowywać baterii a film dalej będzie leciał na TV.

  Ponieważ Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie to zarówno koszt urządzenia ( 35 $) jak i łatwość obsługi wkrótce powinny przynieść ogromny sukces tej niepozornej przystawce. Streamowanie odbywa się niezależnie, a to oznacza że możesz dalej korzystać z urządzenia gdy na telewizorze leci przesyłany film.
  Świetną sprawą jest też synchronizacja urządzeń.
  Możesz przesyłać film z iPada , podejść do komputera i sprawdzić na jakim jest etapie , a z komputera już puścić następny odcinek filmu.
  Można oprócz plików udostępniać ekran przeglądarki.

  A co ze Smart TV ?
  Wkrótce mogą odejść do lamusa. Bo przecież od teraz bardzo łatwo wszystko z poziomu komputera, smartfona czy laptopa możemy przesłać na duży ekran - nawet na stary telewizor byleby miał wejście HDMI.
  No chyba że jesteśmy "panami" pilota , przywiązani jesteśmy do obsługi z pilota, to obsługa szczególnie dla starszego pokolenia będzie wygodniejsza.

  Jaki może być problem ?
  http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/100993-co-...dbedzie-sie-bezkrwawa-rewolucja-na-rynku.html

  0 2
 • #2 29 Lip 2013 18:35
  jacekRCA
  Poziom 25  

  Są wersje Dongla z HDMI. Czyli podsumowując mamy kolejną metodę streamowania dla której trzeba dokupić urządzenie, to się przyjmie? Telewizory mają już takie opcjie, np MHL LG, gdzie podłącza się urządzenie i mamy wyświetlanie na ekranie telewizora.

  0
 • #3 29 Lip 2013 22:20
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant

  To zupełnie, zupełnie inna bajka. Żaden telewizor nie może się równać szybkości pracy komputera a stream idzie w czasie rzeczywistym . Tu kłania się MiraCast w Philipsie - ale problem jest taki że tylko wybrane modele smatrfonów i tabletów mają taką funkcję - a tu każdy będzie mógł zrzucać co chce i to w czasie rzeczywistym nie korzystając dodatkowo z własnej baterii.

  0