Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RENAULT LAGUNA II 1.8 16V CIĘŻKO ODPALA

skyline1991 29 Jul 2013 14:40 17031 15
    skyline1991
    Level 9  
    Witam
    Mój problem polega na tym, że w mojej lagunie czasami ciężko odpala silnik, kręci jak oszalały, dopiero za 3-4 razem udaje się go odpalić i jest jakiś czas ok do momentu jak znowu go coś napadnie. Myślałem że może mieć słabe ładowanie, ale pomiar był prawidłowy. Macie pomysł co może powodować takie objawy?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    jokerro
    Level 34  
    Sprawdz czego mu wtedy brakuje i sie dowiesz czemu nieodpala.
    dr.hannibal
    Level 22  
    Może paliwo się cofa i przez zapowietrzony układ tak ciężko odpala.
    skyline1991
    Level 9  
    auto regularnie tankowane nigdy nie przekroczyło poniżej rezerwy tak więc zapowietrzenie nie możliwe, sprawdzę jeszcze jak wróce do domu filtr powietrza i paliwa może to będzie przyczyną
    dr.hannibal
    Level 22  
    skyline1991 wrote:
    auto regularnie tankowane nigdy nie przekroczyło poniżej rezerwy tak więc zapowietrzenie nie możliwe

Nie chodzi o to że zasysa powietrze, tylko że jak autko dłużej stoi to paliwo może cofać się z wężyka do baku (np. jak filtr źle działa).
    emeryt2
    Level 42  
    Jeżeli , w tej francuskiej myśli technicznej , regulator ciśnienia paliwa jest na pompie paliwa (brak powrotu) , to Dr.hannibal dobrze prawi , jak na listwie wtryskowej , to sprawdzić to co pisze Jokerro.
    Łatwiej to zrobić niż w ciemno wymieniać filtr paliwa.
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Filtra paliwa nie ma, zintegrowany z pompą. Cofające paliwo można łatwo sprawdzić, włożyć i wyjąć ze 3 razy kartę, paliwa napompuje bez problemu.
    skyline1991
    Level 9  
    auto jest używane codziennie zalałem wczoraj benzynę 98 zamiast 95 i jak narazie odpala bez problemu ale zobaczy się przez parę dni czy mu nie wróci objaw
    emeryt2
    Level 42  
    Ile zalałeś i ile było w baku? (litraż)
    skyline1991
    Level 9  
    miałem 6 litrów 95 a zalałem 10 98
    emeryt2
    Level 42  
    To nie oktan benzyny tylko NISKI stan paliwa w baku , zespół pompy paliwa do przeglądu. Wydaje mnie się ,że na dnie kosza pompy jest mały zaworek - jak stary wentyl rowerowy , on może niedomagać.
    skyline1991
    Level 9  
    Wyjeździłem paliwo praktycznie do końca i przy bardzo niskim stanie paliwa też odpala ok tak więc może dziwny problem ale rozwiązany ;)
    emeryt2
    Level 42  
    Życzę aby tak było.
    Może wcześniejsze paliwo było chrzczone?
    andrzej20001
    Level 43  
    Zmień czujnik położenia wału.Spada rezystancja i ciężko odpala.
    emeryt2
    Level 42  
    Jak rezystancja na cewce nawiniętej na magnesie? To nie czujnik termistorowy!
    andrzej20001
    Level 43  
    Wiesz o co chodzi,niech zmieni czujnik i powinno być ok.Jak cewka w starym ma 220-230 ohm to ciężko pali.Nowy czujnik ma 280-290 Ohm. Temat sprawdzony x razy.