Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykrywacz metali - schemat i elektronika, gdzie kupić elementy

29 Lip 2013 15:15 3087 14
  • Poziom 7  
    cześć,
    Chciałem zbudować sobie... wykrywacz metali. Znalazłem PROJEKT
    1. Jest tam tabelka na stronie 3 i 4 z elektroniką. Nie wiem gdzie mam ją kupić. W castoramie nic takiego nie znalazłem, ani w LeroyMarlin, a w nie wiem, w których sklepach internetowych szukać. Mógłby ktoś podesłać zapisany koszyk ze wszystkimi częściami z tego pdf'a?
    2. Na stronie 4 jest schemat. Trzeba go przenieść na płytkę uniwersalną. Że tak powiem "ni ch**a" z tego rozumiem. Mam prośbę mógłby mi to ktoś rozrysować mniej więcej TAKI sposób.
    Dam + czy co tam chcecie.
  • Poziom 24  
    Kolego, jeśli nie wiesz nawet gdzie kupować części, to proponuję Ci zacząć od czegoś prostszego. Kup sobie jakiś prosty zestaw do samodzielnego montażu. Gdzie? sklep.avt.pl, Jabel, Nord Elektronik. Dostaniesz wszystkie części i płytkę, zlutujesz i będzie OK.
  • Poziom 43  
    Części kupisz w sklepie elektronicznym czy typowo alledrogo możesz przetrzepać - znajdź tylko jeden, może dwa sklepy gdzie wszystko dostaniesz czy tam nawet inne przydatne artykuły. Tranzystory możesz wziąć jak piszą inne, np BC547.
  • Poziom 7  
    Bardzo potrzebne jest mi to urządzonko, więc jeszcze raz poproszę o odpowiedzi na pytania szczególnie na nr 2.
  • Poziom 23  
    No ale już ci odpowiedziano: w sklepach z elementami elektronicznymi.

W każdym większym mieście jest takich sklepów co najmniej kilka o ile nie kilkanaście.

Ewentualnie sklepy internetowe, ale trzeba będzie doliczyć koszty wysyłki czyli jakieś 10-12 zł.

Np. tu Link
  • Poziom 7  
    przczytaj pytanie nr 2
  • Poziom 24  
    Kolego, rozrysowanie układu na płytce uniwersalnej nie ma sensu, ponieważ nawet jej nie kupiłeś, a są różne rodzaje. Najpierw kup taką, na jakiej uznasz że będzie najłatwiej zmontować, a potem daj tutaj znać.

Pozostaję przy swoim zdaniu, że lepiej będzie jak kupisz gotowy zestaw, np. taki
  • Poziom 7  
    Pisze ze zestaw bez sondy i obudowy. A byłby taki, do którego nie trzeba nic dokupować?
  • Poziom 43  
    Chyba tylko gotowy wykrywacz w sklepie.
  • Poziom 7  
    Chcę jednak zrobić to sam. Więc poskładałem mniej więcej koszyk na www.conrad.pl
    koszyk
    Teraz brakuje tylko  6 tranzystorów małosygnałowych NPN o wzmocnieniu minimalnym 250, na przykład 2N2222A nie wiem jak to znaleść [help] i nie wiem jaką płytkę [help]
    W instrukcji było:5 kondensatorów poliestrowych 0,1 μF nie było takich to czy może być taka alternatywa Kondensator poliestrowy MKS, 0.15 uF ??[help]
    Wszytko dobrze dobrałem?
  • Poziom 19  
    Czarno widzę ten wykrywacz wykonywany przez maxus222.
    Nawet nie napiszę: wykonany, bo wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na porażkę przed wykonaniem.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    swiatal napisał:
    Czarno widzę ten wykrywacz wykonywany przez maxus222.
    Nawet nie napiszę: wykonany, bo wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na porażkę przed wykonaniem.
    Pozdrawiam.

Czemu tak twierdzisz?
  • Poziom 18  
    maxus222 kupuj Jabla J-267 składaj i będziesz zadowolony. Proste strojenie i zasięg niczego sobie. Cewka prosta. Jedyny minus to brak dyskryminacji. Nie kombinuj bo dobry detektor to dla początkującego naprawdę trudny temat.
  • Poziom 22  
    Autor nie da rady tego zmontować i ew. uruchomić. Polecam wejście na sklep.avt.pl i poszukanie wykrywacza metalu do samodzielnego montażu. Możliwe, że będzie trzeba samemu zrobić sobie sonde - cewkę odbiorczą. Sądzę jednak, że zwinięcie kawałka kabla, lub zakup używanej sondy na alle... nie będzie aż tak wielkim problemem.