Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana radia - alternatywa dla Alpine CDA-9835

29 Lip 2013 15:50 3792 6
  • Poziom 18  
    Witam
    Przymierzam się do zmiany radia. W tej chwili mam Alpine CDE-9882 z którego nie jestem zadowolony. Na oku mam CDA-9835 które oczywiście jest świetnym radiem, lecz brakuje mi troszkę portu usb. Słucham czasami audiobooków i wygodniej byłoby je zgrać na szybko na pendrive niż wypalać na płycie. Czasami ktoś ze znajomych jęczy że nie ma czego słuchać, dlatego zawsze ktoś ma pendrive przy sobie. Ja słucham raczej cały czas tych samych kawałków, więc mam tylko parę płyt w schowku. Więc pytanie: czy jest jakaś alternatywa dla 9835 która zapewni mi dobry dźwięk z moich płyt, jednocześnie pozwalając na podpięcie pamięci na usb? Myślałem nad Alpine CDA-117, jednak nie bardzo przemawiają do mnie modele które potrzebują kalibracji. Może się jednak mylę? Jestem fanem Alpine, ale jestem też skłonny też kupić coś innej firmy, więc może jakieś propozycje? Cena do 1000zł, używki lub nowe.
    Jeżeli nie ma nic ciekawego to wezmę 9835, tylko obawiam się o części zamienne. Czy da się to radio naprawić w przypadku np awarii lasera/mechanizmu?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

P.S Napiszę na szybko co mam za sprzęt. Przód: Rainbow SL-C6.2 pod U-Dim RM-V21, Sub to RE SR-12d2 pod Rodkiem 2180a.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator CarAudio
    Model 9833 jest modelem bliźniaczym , a poprzez brak biolite jest o połowę tańszy . Co do alternatywy 9835 z USB , to takowej nie ma , a 117 , to ... poczytaj o bankowaniu utworów , bo można oszaleć ;)
  • Poziom 18  
    O tym indeksowaniu plików słyszałem, ale jak się wrzuci tylko kilka plików to nie powinno być problemu. Bardziej martwią mnie informacje o tym że to radio nie gra wcale dobrze bez dodatkowego procesora. Nie wiem nawet czy ma podstawowe regulacje bass/treble bez niego. 9833 nie widziałem na aukcjach, może poszukam na forach. Może jest coś przyzwoitego z innych firm na co powinienem zwrócić uwagę? Nawet jeżeli nie dorówna to 9835. Ważne żeby zapewniło przyzwoitą jakość dźwięku, dopasowaną do reszty moich podzespołów które to także nie są jakimś hi-endem.
    I jak to jest z ewentualnym serwisem starszych Alpinek? Da się to naprawić w przypadku awarii? Chodzi głównie o odtwarzanie płyt (laser, mechanizm).
  • Moderator CarAudio
    Taka Alpina kosztowała jako nowa ok 3500zł , więc spokojnie o jej "jakość" , a cena wymiany napędu w Hornie to ok 300-350 zł (zadzwoń i spytaj) ale wbrew pozorom takie markowe i topowe odtwarzacze świetnie się sprawują przez długie lata.
  • Poziom 18  
    9835 to było kiedyś moje marzenie, niestety fundusze nie pozwalały... Nawet z wyglądu mi się bardzo podoba, mimo że nie przywiązuje do tego dużej wagi. Bardzo podoba mi się opcja filtrów w radiu, w końcu wiedziałbym dokładnie jakie mam częstotliwości cięcia :P Już bym ją brał, ale znalazłem w tej samej cenie CDA-137bti z gwarancją i trochę się zawachałem. Rozwiązałoby mi to problem rozmów przez telefon podczas jazdy. Tyle że brak większości funkcji bez dodatkowego proca, którego na pewno bym nie kupił. Miałeś może styczność z cda-137/117? Czy jest to złe radio pod względem jakości dźwięku? Oczywiście biorąc pod uwagę cenę za którą mogę ją kupić, dopasowanie do reszty moich podzespołów, oraz to że przesiadam się z serii cde (a nie porównując do 9835, na to odpowiedź już otrzymałem oczywiście ;)
  • Moderator CarAudio
    Nie miałem modelu 137 ale po 9855 , to już raczej nic dobrego z tej stajni nie wyszło ;) Jeśli potrzebne Ci BT (naprawdę to rozumie, bo sam sporo używam) , to zobacz np. Kenwood 92SD , bo na pokładzie masz korekcję czasową , BT , jakże upragnione USB , a i ogólnie pojęta "jakość brzmienia" stoi na wysokim poziomie ;)

PS: przy Twoim systemie aktywna zwrotka w takiej 9835 i tak byłaby bezużyteczna , bo potrzebne Ci tylko HPF dla przodu i LPF dla subwoofera , a to każde "lepsze" radio posiada .
  • Poziom 18  
    Dzięki za pomoc. Odpuszczę sobie cda-137. Co prawda jestem fanem alpine, ale może warto sprawdzić coś innej firmy. Ten kenwood wygląda ciekawie (przynajmniej pod względem funkcji, gdyż z wyglądu jest tak samo brzydki jak 137 :P) więc poczytam sobie trochę o nim i postaram się zdecydować. Rozumiem że ten kenwood w porównaniu do mojego obecnego radia to klasa wyżej? Nie mam zamiaru płacić za sam bluetooth...

Jeszcze jest opcja CDA-9835 + KCA-420i + jakiś badziewny najtańszy ipod i sprawa audiobooków byłaby z głowy. Do tego bluetooth na ucho ;)
    Słuchałeś tego Kenwooda, czy opinie o nim są ze słyszenia? Ciekawe jaki ma profil grania.