Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane Scenic 2.0 8V 99r - zanika wskazanie prędkościomierza

29 Jul 2013 16:11 2976 13
  • Level 9  
    Witam,
    Mam problem z moim Scenikiem a dokładniej mówiąc ze wskazaniem prędkościomierza.Podczas normalnej jazdy, przy różnych prędkościach wskazanie prędkościomierza spada do zera.Czasami wskazanie pojawia się po chwili a czasami nawet po kilku minutach.Dodam tylko że akumulator w moim aucie znajduje się w kabinie pod siedzeniem pasażera.Proszę o pomoc, bo nie wiem już co robić.
  • Level 26  
    Czesta awarja liczników , licznik masz sagem?
  • Level 9  
    Tak prawdę powiedziawszy to nie wiem,ale będę wymieniał jedną żarówkę podświetlenia to zobaczę.A tylko to może być?Bo coś słyszałem o czujniku prędkości.
  • Level 18  
    Być może problem powoduje impulsator, czyli czujnik prędkości.
    Możesz spróbować go przeczyścić, ew. wymień na nowy.
    A licznik przebiegu działa Ci bez zarzutu?
  • Level 9  
    Nie,jak zanika prędkościomierz licznik też nie działa.
  • Helpful post
    Level 18  
    W takim razie impulsator.
    W razie wymiany, koszt używki to ok. 50zł. Za nowy będziesz musiał zapłacić ok. 100zł.
  • Level 9  
    Dziękuję,jak tylko się z tm uporam to napiszę.Pozdro
  • Level 9  
    Patrzyłem na to zanim założyłem temat.Niestety opisany jest tam inny model,z komputerem a do tego u mnie jak zanika prędkościomierz to nie działa też licznik, więc są to inne objawy niż te które występują u mnie.
  • Level 18  
    I jak? Wymieniłeś ten impulsator?
  • Level 9  
    Byłem dzisiaj u mechanika.Wyciągnął impulsator,psiknął na wtyczkę i założył.Jak od niego wyjeżdżałem to licznik ani drgnął.Przejechałem kilka kilometrów i nic.Nagle coś drgnęło i zaczął działać.Przejechałem kilka kilometrów i działa bez zarzutów.Jutro jadę do pracy i zobaczę co się będzie działo.Jak będzie szwankował to zostaje już tylko wymiana bo to jest część nie do naprawy tylko niestety do wymiany.
  • Level 18  
    Może po tej drobnej konserwacji na jakiś czas będziesz miał spokój.
    W razie czego zawsze możesz kupić drugi- na szczęście nie jest to duży koszt i sama wymiana zajmuje 5 minut ;)
  • Level 9  
    Jak na razie po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów bez uwag.Nie wiem czasem czy ktoś u mnie wcześniej przy tym nie majstrował bo mechanik mówił że są ślady po śrubokręcie.Prawdopodobnie nie był dobrze wciśnięty i dlatego przerywał.Mam nadzieję że tak już pozostanie.Gdy by się coś działo to na pewno to opiszę.
  • Level 9  
    No i niestety nie obeszło się bez wymiany impulsatora.Dzisiaj dokonałem wymiany,kilka minut i wszystko funguje jak nowe :-)Jak ktoś miał podobne objawy, to polecam od razu wymianę.Ja tak jeździłem prawie dwa lata aż w końcu dokonałem tego, co miałem zrobić od razu.Pozdrawiam.