Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ExpressCard Echo Indigo DJx - karta muzyczna - konflikt zasobów windows xp

29 Lip 2013 19:04 1131 4
  • Poziom 2  
    ExpressCard Echo Indigo DJx po włożeniu do slotu i uruchomieniu Windows XP Home Edition sp3 w trakcie instalowania sterowników zawiesza system-twardy reset. Po wielu dniach prób i szukania przyczyn zauważyłem w Menedżerze urządzeń konflikt - Zasoby płyty głównej i Intel(R) 82801G (ICH7 Family) PCI Express Root Port 27D2 współdzielą ten sam zakres pamięci (właściwości->zakładka Zasoby).

Jak sobie z tym poradzić?
    Krzysiek
  • Admin grupy komputery
    Odinstaluj, usuń jedno z urządzeń z menadżera i zrestartuj komputer.
  • Admin grupy komputery
    chris.r napisał:
    konflikt - Zasoby płyty głównej i Intel(R) 82801G (ICH7 Family) PCI Express Root Port 27D2 współdzielą ten sam zakres pamięci

DriverMSG napisał:
    Odinstaluj, usuń jedno z urządzeń z menadżera i zrestartuj komputer.
  • Poziom 2  
    ok dzięki! udało się w ten sposób przeprowadzić instalację sterowników do końca

;; mam przyjaciela informatyka, który przekazuje informacje w podobny sposób "na skróty" - potrzebowałem chwilę, żeby zajarzyć szczegóły... :)

i teraz pojawił się problem #2: po zainstalowaniu sterowników i uruchomieniu karty nie mogę wykonać ponownego rozruchu windows - zawieszenie się następuje w trakcie, gdy wyświetlane jest to duże logo XP na czarnym tle, żeby w ogóle uruchomić windows muszę wyjąć kartę ze slotu

następnie odkryłem, że aby uruchomić windows z kartą w slocie muszę wcześniej przed zamknięciem windowsa wyłączyć to urządzenie w menedżerze urządzeń:
    a następnie po załadowaniu się windowsa mogę włączyć je ponownie

po włączeniu powyższego urządzenia pojawia mi się ten mostek:
    i wtedy mogę zacząć używać karty muzycznej

problem tylko, że muszę zawsze pamiętać żeby przed zamknięciem windowsa wyłączyć ten Intel(R) 82801G (ICH7 Family) PCI Express Root Port 27D2 a potem po załadowaniu się windows ponownie go włączać w menedżerze urządzeń - i tak w kółko... inaczej windows zawiesi się podczas ładowania

czy da się coś zrobić?