Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pęknięta szybka - niedziałający dotyk - odzysk danych kontaktowych

29 Lip 2013 19:56 4074 5
  • Poziom 14  
    Witam. Szukałem trochę w internecie, ale nie znalazłem rozwiązania więc proszę Was o pomoc.
    Posiadam smartfon Pentagram Ego i po spadnięciu na podłogę pękła szybka i nie działa dotyk. Zależy mi na odzyskaniu kontaktów, które niestety zapisane są w pamięci wewnętrznej telefonu. Po podłączeniu do komputera ten nie wykrywa telefonu, zapewne debugowanie USB wyłączone.
    W trybie recovery mam tylko następujące opcje:
    - reboot
    - apply update from externel storage
    - wipe data/factory reset
    - wipe cache partition
    - apply update from cache

Proszę o pomoc.
  • Poziom 34  
    Jak dotyk nie działa to nic nie zrobisz bez debugowania. Trzeba wymienić dotyk, lub znależć kogoś z takim samym aparatem i przełożyć na chwilkę płytę główną.
  • Poziom 14  
    A coś typu jak 'live cd' linuxa z PC nie istnieje pod telefony? Np uruchamiane z karty sd?
  • Poziom 34  
    Zależy od modyfikacji systemu zrobionych przez producenta. Telefony HTC mają możliwość zbootowania się z karty pamięci, ale w praktyce chyba jeszcze nikt nie stworzył takiego narzędzia.
  • Poziom 28  
    A podpięty w recovery pod kompa nie jest wykrywany? Z tego co testowałem to większość recovery ma włączone debugowanie USB i wtedy można się dostać do telefonu ;)

A jak miałeś synchronizację z kontem google to wejdź tu -> https://mail.google.com/mail/u/0/#contacts i po zalogowaniu się na konto którego używałeś masz całą listę kontaktów :D
  • Poziom 14  
    No niestety nie wykrywa go PeCet, co do konta Google to ja swój telefon mam podpięty pod nie, ale to telefon brata i on używał do tego poczty z wp no i sprawdzał i nie ma tam kontaktów.

Edit:
    Wiesz co teraz po sprawdzeniu w menedżerze urządzeń widzę, że wykrył pentagrama, ale sterowników nie zainstalował sobie. Dziwne to, że po podłączeniu Pentagrama kabelkiem nawet nie było informacji w Windowsie, że coś podłączono, jak to przeważnie bywa z nowym sprzętem.
    Najgorsze to teraz znaleźć sterowniki, na stronie producenta jakaś paczka jest 200MB, zassam i zdam relację.