Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cicha karta graficzna na 3 monitory (maksymalnie 700zł)

29 Lip 2013 20:36 2151 5
  • Poziom 13  
    Poszukuję karty graficznej do której dam radę podłączyć 3 monitory pracujące w rozdzielczości 1920x1080. Karta nie musi mieć zbyt dużej mocy bo jeśli już włączę jakąś grę to coś typu Settlersów lub inną strategię.
    Mam już jeden monitor Iiyama ProLite B2475HDS i myślę o kolejnych dwóch takich samych. Obecnie pracuję na płycie Gigabyte GA-Z68P-DS3 z procesorem i7-2600. Monitor mam podłączony kablem HDMI poprzez gniazdo na płycie.

Najważniejszym parametrem karty jest cisza. Posiadam obudowę Fractal Define R3 i kieszeń Scythe Quiet Drive na dysk więc komputer jest dość mocno wyciszony. Niestety z tego co widzę to nie ma za dużego wyboru kart pasywnych. W komputerze działa wiatrak na procesorze i w zasilaczu więc to nie musi być rozwiązanie kompletnie ciche czyli pasywne. Może być to karta z wiatrakami ale wyjątkowo cichymi. Też nie chciał bym być zmuszonym do kupna przejściówek z DisplayPort. Wolałbym używać tylko gniazd HDMI/DVI/D-SUB. Co do ceny to chciałbym zapłacić jak najmniej. Takie minimum to 200zł. Wolałbym nie przekraczać 400-500zł. Absolutnym maksimum jest 700zł.
  • Poziom 31  
    Cicha karta graficzna, na 2/4 monitory to Matrox M9120 Plus LP. Karta nie jest przeznaczona do gier. 4 monitory obsługuje przez kabel LFH-60 to 4 x HD15VGA. Można ja kupić do 700zł.
  • Poziom 13  
    Preferował bym coś na układach Nvidi i sama karta nie firmy Asus bo z nią miałem duże problemy z tabletem i nie chciał bym mieć więcej z nią do czynienia. Co do samego układu monitorów to chciałbym żeby środkowy monitor pracował w poziomie, a lewy i prawy w pionie. Oczywiście rozdzielczość Full HD na wszystkich 3. Raz po raz w jakąś strategię chciał bym zagrać więc to nie może być tak specjalistyczna karta tylko coś bardziej uniwersalnego.
  • Poziom 15  
    Ale karty (a zwłaszcza chłodzenie z directem cu) mają jednak dobre, zresztą od czego jest gwarancja? A np. GTX 650 TI można kupić poniżej 600 PLN spokojnie i są też wersje fabrycznie przetaktowane.
  • Poziom 9  
    Duże problemy?Dziwne ja nie narzekam a spróbuj po testować DCU II bo jest naprawdę dobrym systemem i zdziwisz się wydajnością
  • Poziom 13  
    No własnie zawiodłem się na gwarancji Asusa. Czekałem na rozwiązanie problemu kilka miesięcy. Może odbiegam od tematu ale problem tyczył etui do tabletu VivoTab Smart. Były obrócone bieguny magnesów. Najpierw na gwarancję trafiło etui bo nie działało z kilkoma tabletami. Leżało na gwarancji chyba z 2 miesiące. Po tym czasie dostałem po prostu zwrot pieniędzy bo zostało uznane za nienaprawialne. Potem zamówiłem kolejne etui i nadal był taki sam problem. W końcu po kolejnym prawie miesiącu i ściągnięciu kolejnych sztuk okazało się, że to jednak problem tabletu choć inne tabletu tak samo się zachowywały. W sumie cała sytuacja trwałą od marca do końca czerwca. Dlatego nie chcę ryzykować problemów kolejny raz.

No to wracają do tematu jeśli pominę Asusa to GTX 650 TI znajduję dość sporo. Niektóre mają naprawdę wymyślne kształty radiatorów. Pytanie jak one wypadają akustycznie? Z tego co na szybko zacząłem szukać o tym modelu to najlepiej wypada MSI GeForce GTX 650 Ti Power Edition. Mam jeszcze pytanie, czy przy tej karcie dam radę skonfigurować to tak, żeby lewy i prawy monitor działał w położeniu pionowym, a centralny monitor w położeniu poziomym?