Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wolksvagen t4 2,5tdi - spadek mocy

dzekirudy 29 Jul 2013 20:39 2367 4
    dzekirudy
    Level 10  
    Witam mam problem z silnikiem ACV 2,5tdi interculer, w czasie jazdy spada moc w tym czasie po dodaniu gazu do dechy na obrotomierzu pokazuje tylko 2000 obrotów na minute , po chwili jazdy prędkośc spada do 80 km na godzine po przejechaniu pewnego odcinku moc wraca i za jakiś czas znowu to samo , co to morze byc podejrzewam że to przepływomierz lub zatarta sztanga turbiny , jak mogę to zdiagnozowac w prosty sposób nie posiadam Vaga.
    dzekirudy
    Level 10  
    Witam pożyczyłem vaga od kolegi i sprawdziłem odczyt błędu były 2,
    575 Ciśnienie w kolektorze dolotowym. Różnica regulacji
    553 Przepływomierz masowy powietrza MAF(G70) lub VAF (kod alternatywny)
    sp:Otwarty/zwarty obwód do masy
    Co to znaczy , logów nie mogłem odczytac brak funkcji w samochodzie , vag 5053 viaken , skasowałem błędy i zobacze jutro po przejechaniu się czy pokarze błąd , sprawdziłem sztangę turbiny jest ok , sprawdziłem wężyki podciśnienia ok , turbina lęko się obraca i nie ma luzu,
    umyłem przepływomierz .
    wykonałem test elektromagnesu sterowania ciśnieniem doładowania N75
    Lordalibaba
    Level 1  
    Udało Ci się ustalić może co to było? Bo mam bardzo podobny problem w swoim t4 2.5 tdi... :cry:
    dzekirudy
    Level 10  
    wymieniłem zawór n75 i wężyki podcisnienia do turbiny i gruszki i problem rozwiązany . Zawór n75 znajduje się w komorze silnika za zbiornikiem wyrównawczym chłodnicy, są tam dwa podobne do siebie ,jeden to ten które przewody podcisnienia idą do gruszki ,przed turbiną i do interculera obok , czujnika cisnienia interculera .