Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrolux ENB35409 - Brak chłodzenia.

wow999 29 Lip 2013 20:52 1026 2
  • #1 29 Lip 2013 20:52
    wow999
    Poziom 14  

Witam

Mam problem z lodówką Elektrolux ENB35409X8 tzn. nie ma chłodzenia natomiast jest mrożenie i sięga -24 st. a gdyby wybrać funkcję jeszcze silniejszego to dochodzi do -35. Jeszcze na gwarancji została wymieniona płyta główna sterownika.
    Z czasem zaczęła mieć podobny problem jak dzisiaj , natomiast po rozmrożeniu problem znikł aż do zeszłego tygodnia. Po rozmrożeniu chodziła prawidłowo kilka dni.
    Góry zawór jest otwarty, słychać wentylator. Nie wiem czy na dole również jest jakiś zawór klapowy zamykający obieg?

Czy ktoś się spotkał z tym problemem. Wg. mnie czynnika jest dużo skoro mrozi do - 35.

Chętnych proszę o pomoc. Lodówka jest całkowicie wykonana ze stali nierdzewnej co w dzisiejszych czasach jest już niespotykana w tej klasie sprzętu.

Pozdrawiam
    Włodzimierz

0 2
  • Pomocny post
    #2 29 Lip 2013 22:16
    zibi1971
    Poziom 30  

witam
    jest to typowa bolączka elektroluxów, uszkodzeniu uległ termostat od grzałki odszraniania ( mała kostka na parowniku cena ok 90-150zł) , parownik się obladza i nie ma przepływu powietrza do części chłodziarko-wej( dlatego pracuje prawidłowo kilka dni po rozmrożeniu)
    może być jeszcze spalona grzałka odszraniania ,ale to ok 10% przyczyn w/w usterki,
    to że zamrażalka mrozi za bardzo jest spowodowane tym że w chłodziarce nie ma odpowiedniej temperatury i moduł daje sygnał na kompresor do ciągłej pracy

1
  • #3 29 Lip 2013 22:25
    wow999
    Poziom 14  

Gdzie tą część kupić najtaniej i czy wymiana jest kłopotliwa?

Druga sprawa czasem były dni że zalała trochę kafelki ?Skąd ten problem?

0