Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A4 B6 avant - wymiana foteli z przeróbką instalacji pod fotele

29 Jul 2013 22:53 26670 8
  • Level 16  
    Witam, w moim Audi A4 B6 Avant wymieniłem sobie fotele i kanapę z oparciem z welurowych na skórzane od S-line. Nowe fotele posiadają regulację lędźwi i podgrzewanie siedziska. W moim autku nie ma pociągniętej wiązki pod te akcesoria do foteli, pytanie brzmi, czy muszę zmieniać bordnetz na inny czy kodowanie załatwi sprawę, a moduł klimatronika posiadający pokrętła do regulacji podgrzewania siedzeń ma inne kości od tego co nie posiada pokręteł? Jak by któryś z kolegów mógł podzielić się schematami do tych foteli (regulacja lędźwi i podgrzewanie foteli przód) to byłbym bardzo wdzięczny.
  • Level 26  
    Musisz mieć klimatronik z opcja podgrzewanych foteli, i od niego doprowadzić wiązke. Co do regulacji to trzeba podpiąć napięcie , wrzuc zdjecie wtyczki nowych foteli.
  • Level 26  
    Jesli Pamiec mnie nie zawodzi to zielona wtyka jest od podgrzewania foteli , czarna to mata , a czerwona to regulacja fotela , niestety schematu nie posiadam.
  • Level 16  
    Erwin123 wrote:
    Jesli Pamiec mnie nie zawodzi to zielona wtyka jest od podgrzewania foteli , czarna to mata , a czerwona to regulacja fotela , niestety schematu nie posiadam.

Dokładnie tak jak piszesz, nie miałem żadnych problemów z elektryką i pociągnięciem dodatkowych kabli pod fotele. Panel klimatronica za drugim podejściem zdobyłem taki jaki powinien być , ponieważ w niektórych szczególnie od B7 dokładnie ten sam panel ale nie ma wyjścia prądowego na ogrzewanie szyby tylnej. Jedyny kłopot i zmarnowany czas to znalezienie wtyczek pod kostki w fotelach .Ja dopasowywałem wtyczki od Passata i Audi które są zamontowane na lewym przednim słupku nad podłogą ,trochę trzeba było je zmodyfikować coś w rodzaju wycięcia garbów i kostka w wtyczkę się wpasowywała jak ulał. A teraz jest SUPER !!
  • Helpful post
    Level 26  
    Cieszę się, że mogłem pomóc.
  • Level 3  
    Witam mam podobne zapytanie , pacjent Audi A4 b6 kupiłem fotele które są podgrzewe wiem że muszę zmieniać panel i ciągnąć instalacje (bo jej nie mam niestety) ale pytanie brzmi czy posiadając oryginalna wtyczkę(odciąłem z innego auta) mogę przeciągnąć prąd od akumulatora i podpiąć pod zwykły potencjometr kupiony w internecie ? Czy ktoś już kiedyś próbował? Jakieś porady?