Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router WAG320N - Nie wstaje samodzielnie po wyłączeniu prądu...

30 Lip 2013 09:35 1323 2
 • Poziom 10  
  Marka: Linksys
  Model: WAG320N
  Łącze TPSA, 10Mb
  Witam
  Proszę o pomoc w dość specyficznej sprawie. Poprzednio miałem router Linksys WAG200g. Wszystko było z nim OK, ale postanowiłem zmienić na coś lepszego :) Sprawiłem sobie Linksysa WAG320N. Skonfigurowałem - wszystko działa, ale... Jest małe "ale"... Otóż za każdym razem, gdy zostanie wyłączony prąd router wchodzi w dziwny stan - nie łączy się z powrotem z internetem, tylko pojawiają się dwie czerwone diody, tzn. dioda POWER i dioda INTERNET (praca normalna to 4 diody zielone: POWER, WIRELESS, DSL, INTERNET - korzystam z netu tylko bezprzewodowo, więc żadna dioda ETHERNET nie świeci). Żeby router zaczął normalnie pracować muszę go zresetować przyciskiem "Power/Switch", który jest z tyłu obudowy. Po przyciśnięciu tego przycisku router powraca do normalnego stanu i jest OK. Zrobiłem małe doświadczenie - wyjąłem zasilacz z gniazda (wcześniej to były przerwy w dostawie prądu) i sytuacja się powtórzyła, tzn. diody czerwone... I tu moje pytanie - dlaczego tak jest? Wcześniej (gdy korzystałem z WAG200G) nie musiałem nic robić - gdy prąd został wyłączony po ponownym przywróceniu zasilania router sam (samodzielnie) wracał do normalnej pracy, a teraz (ten nowy router) muszę włączać, co wiąże się z tym, że muszę się bujać na poddasze, by wcisnąć przycisk.
  Co zrobić, by router "samodzielnie" wstawał po włączeniu zasilania, bez mojej ingerencji? Oczywiście w ustawieniach routera mam ustawione "Keep Alive: Redial period 30 Seconds"....
  Proszę o sugestie - czy ten model (Linksys WAG320N) po prostu tak ma (co nie bardzo by mi się podobało:(...), czy też mogę coś zmienić, by korzystanie z niego było mniej uciążliwe:)
  Robert
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Wygląda na to, że nie jest w pełni sprawny.

  Sprawdź czy na innym zasilaczu (tyle samo V i przynajmniej tyle mA) będzie się działo to samo.
 • Poziom 10  
  Witaj
  Dzięki za szybką odpowiedź.
  Jedyny inny zasilacz, jaki mam to ten z routera WAG200G. Jednak jego wyjście to 12V i 1 A (1000mA), a ten zasilacz od WAG320N ma napisane 12V i 0,5A. Bałem się więc go podłączyć, że mogę uszkodzić ten nowy router. Ale - zacząłem sprawdzać w necie i okazuje się, że prawidłowe parametry zasilacza do WAG320N to 12V i 1,25 A.!!!!!! Podłączyłem więc ten stary zasilacz (od WAG200G) i problemu już nie ma - po wyłączeniu z sieci router wstaje samodzielnie... Cały kłopot - jak się okazuje - był z zasilaczu... Mój router był kupiony z drugiej ręki, więc zasilacz pewnie nie został mi przekazany oryginalny, ale to dopiero będę ustalał ze sprzedającym.
  Raz jeszcze dzięki za podpowiedź.
  Robert