Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnikiem (od rolet, sprzęgłem elektromagn.) ?

qq3 30 Lip 2013 10:32 732 0
  • #1 30 Lip 2013 10:32
    qq3
    Poziom 9  

witam Serdecznie,

Mam pytanie dotyczące sterowania silnikiem a chciałbym zbudować sobie taki mały podnośnik' do gospodarstwa. Podwieszane obiekty byłyby zaczepiane do linki lub obwiązywane.
    Wpadł mi w oku silnik do rolet okiennych , który można nawet sterować pilotem zdalnie z własnym zasilaniem ale to na chwile obecną mało istotne. Nie wiem czy takie silniki posiadają po prostu jałowy bieg coś w stylu sprzęgła by można było coś podciągnąć do góry a następnie zwolnić zawieszenie i spuścić na dół np po uderzeniu tego obiektu bądź pociągnięciu w dół - by zwalniało się jego zaczepienie na lince.

Również znalazłem coś w stylu sprzęgła elektromagnetycznego tylko nie wiem czy można tym sterować na zasadzie. Np wieszam coś w miarę lekkiego ok 20 kg , to ma zostać podniesione na określona wysokość i zawisnąć na danej wysokości . Tutaj nie wiem czy jest konieczny jakiś tzw 'hamulec' by to utrzymać w powietrzu na żądanej wysokości . Kolejnym etapem jest po uderzeniu tego zwisającego elementu / ciężaru, zrzucenie/poluzowanie. Konieczne jest uderzenie/strącenie elementu, gdzie ma automatycznie zrzucić ten ciężar . Czy tutaj jest potrzebne jakieś sprzęgło i zwolnienie zaczepu ?

Następnie cykl się powtarza .

Mam wrażenie, że popimo wyboru napędu/silnika pierwsza sprawa to sterowanie tym .
    pozdrawiam

0 0
  • Deimic Smart Home