Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BENINCA/CP.J3M/ - Podłączenie fotokomórki i przycisku otwórz-zamknij

30 Lip 2013 12:22 9147 2
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam napęd bramy garażowej CP.J3M jak na zdjęciu (zdjęcie wykorzystałem z innego wątku).
    BENINCA/CP.J3M/ - Podłączenie fotokomórki i przycisku otwórz-zamknij

Chciałbym podpiąć fotokomórkę tak by po otwarciu i jakimś czasie bezczynności brama zamknęła się automatycznie oraz przycisku na ścianie w garażu umożliwiającego otwarcie i zamkniecie bramy bez pilota.

Gdzie się podpiąć fotokomórką (fotokomórka PUPILLA) , jak zaprogramować czas bezczynności od otwarcia ?

I jeszcze jedno pytanie. Na zdjęciu czerwona strzałka wskazuje miejsce podpięcia przycisku funkcji "otwarcie-stop-zamknięcie-stop".
    Czy ta funkcja wymaga likwidacji mostka widocznego na zdjęciu ?
    Jaki typ przełącznika użyć?

Nie mam niestety instrukcji. Byłbym wdzięczny za poradę i instrukcję.

Pozdrawiam
    Wojtek
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam problem z podłączeniem fotokomórek Beninca Pupilla do napędu Beninca CP.J3M. Powyższe informacje mi nie za bardzo pomogły lub ich nie rozumiem :( Próbowałem na różne sposoby. Na tą chwilę połączyłem napęd i fotokomórki jak narysowałem na poniższym schemacie. Wydaje mi się, że dobrze (LED się świeci jak przesłonie ręką to gaśnie i słychać "kliknięcie"). Jeśli ktoś mógłby mi dorysować kolejne połączenia jakie muszę wykonać, aby fotki działały prawidłowo będę niezmiernie wdzięczny