Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 1,1 - brak ładowania akumulatora

30 Lip 2013 14:19 2745 2
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich, Otóż mama taki problem od pewnego czasu zaczął się pojawiać komunikat Elektric cirkuit faulty( lub coś podobnego-zapalał się na krótko) . Praktycznie nic się nie działo . Po pewnym czasie samochód zaczął pokazywać przeróżne komunikaty i nie można było go uruchomić. Po podpięciu zewnętrznego akumulatora lub prostownika odpalał i przez jakiś czas jeździł. Podejrzewałem , że chodzi o akumulator i go wymieniłem.Po około tygodniu czasu zaczęło się dziać podobnie. Po naładowaniu akumulatora wszystko działa, nie świeci kontrolka ładowania. Po pewnym czasie zapala się właśnie ta kontrolka i sytuacja się powtarza. Czy ktoś posiada tłumaczenie listy komunikatów, lub może pomóc w inny sposób (Tą sytuację znam z relacji córki która jeździ tym samochodem, umówiłem się z mechanikiem ale taka lista pewnie by się przydała )Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Przede wszystkim trzeba zrobić pomiar napięcia ładowania. Rozumiem że z tym będzie problem. Opisz co się dzieje ze światłami przy dodawaniu gazu. Jeżeli się nie rozjaśniają to brak jest ładowania. Na początek należy zajrzeć do szczotek i zrobić pomiar woltomierzem.
  • Poziom 8  
    Dzięki za pomoc, problem rozwiązany, padł alternator. Temat zamykam