Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lutownica na gorace powietrze

wojo85 08 Mar 2005 17:10 1404 4
  • #1 08 Mar 2005 17:10
    wojo85
    Poziom 10  

cze!!!
    Mam pytanko Czy ktos juz kiedys probowal zrbic lutownice lub stacje na gorace powietrze? bo ja mam pomysl tylko nie weim czy wypali mam spirale grzejna 1200W do tego termostat tylko czy wyciagnie mi to do 300 stopni i czy wogole bedzie dzialalo
    pozdrawiam

0 4
  • #2 08 Mar 2005 19:32
    agent100
    Poziom 13  

Witam!
    Powinno wypalić, pod warunkiem że: zastosujesz odpowiednią dyszę, proponuję również pomyśleś o sterowaniu prędkości silnika nadmuchu , no i, dość istotne, termostat to tu chuba nie wystarczy, raczej zastanowić by się trzeba było nad optycznym systemem kontroli temperatury grzałki.
    Pozdrawiam

0
  • #3 08 Mar 2005 19:49
    wojo85
    Poziom 10  

cze!!!
    no ta regulacja obrotow slnika to owszem proby zamierzam zrobic z uzyciem agregaty z lodowki ciagly strumien powietrza i nie za szybki a co do tego optycznego systemu kontroli temperatury grzalki cos jasiniej mozna jakis pomysl mniej wiecej. Nad dysza myslalem wydaje mi sie ze 3-5 mm srednicy otwor powinin wystarczyc co myslisz
    pozdro

0
  • #4 11 Mar 2005 17:42
    Stasiu
    Poziom 12  

w tych urządzeniach stosuje się cichutkie pompy membranowe :)

0
  • #5 14 Mar 2005 05:10
    drak
    Poziom 19  

Troche zmięcie ton wypowiedzi to po pierwsze.
    Jak chodzi o grzałke to spirale trzeba wyciągnąć z suszarki ok 600 w i przewinąć. Musi być nawinięta tak aby upchać ją w puszke po małym dezodorancie. Pompe robi się z butelki 0,5 l pepsi i wiatraczka od lokówki bądz suszarki. Oczywiście nie ma prawa to poprawnie działać o tym tzeba zapomieć trzeba kupić fabryczną i się nie bawić kusztują nawet po 200 zł. Części to ok 50 zł a do tego stracony czas i marne efekty.

0