Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki polecany samochód do max 23000zł rocznik od2005 roku poniżej 150k przebiegu

otek84 30 Lip 2013 19:01 1731 4
  • #1 30 Lip 2013 19:01
    otek84
    Poziom 12  

Witam,

kolejne pytanie z serii jakie auto wybrać. Tak przeglądam fora i tematów takich jak mój jest masa. Mam swoje jakieś tam typy i chciałbym, aby inni użytkownicy zechcieli się wypowiedzieć.

Szukam auta do 20000zł, ale jak trzeba będzie to wydam i 21,22... no max 23000zł

Moje typy to:

wszystko w wersji 4/5 drzwi rocznik od 2005, przebieg do 150 000

-Citroen C4 2.0HDi lub 1.6 benzyna
    -Opel Signum 1.9CDTi
    -Opel Astra 1.4 lub 1.6 benzyna
    -Seat Altea 1.9TDi
    -Seat Toledo 3 1.6 benzyna + Gaz
    -Kia Cee'd 1.6 benzyna
    -Hyundai i30
    -Peugeot 307SW

jak widać taki rozstrzał. Wszystkie z powyższych w jakiś sposób mnie urzekły, ale począwszy od rodzaju paliwa. do pracy mam blisko, kilometrów nie nabijam, więc wybierając diesla boję się że nie wykorzystam potencjału, więc skłądniałbym się ku benzynie. Wtedy np. takie signum w benzynie to raczej odpada, bo ciężko znaleźć. Żona zakochała się w C4, ale mam mieszane uczucia.

tutaj muszę wtrącić, że zdaję sobie sprawę, że nie ma auta idealnego i takiego nie szukam. Najprostrzym wyborem byłaby astra. Nikt by złego słowa nie powiedział bo 3/4 społeczeństwa tym jeździ.
    Myślałem jeszcze o e46 ale (tutaj rocznik troszkę starszy 2002/2003).

Nie rozpisuje się więcj, mam nadzieję, że ktoś się wypowie. Zależałoby mi na opinie jaki silnik najlepiej wybrać w odniesieniu do w/w modeli. Jestem otwarty na sugestie. Za niedługo rodzina się powiększy i z 2 będzie 2+1, więc auto w miare pakowne - nie koniecznie kombi - max 4,5m długie (mam swoje powody).

Co do użytkowania to tak jak pisałem wcześniej - w tygodniu to do pracy mam 10km w jedną stronę. Weekend jakis wypad 50-150km. Dwa razy do roku dłuższa trasa powyżej 600km.

jeszcze mnie tak naszło - nie chodzi mi o doradzenie, a bardziej o opinie, może dowiem się czegoś czego nie wiem, czegoś czego nie wziąłem pod uwagę. W końcu człowiek to takie stworzenie, że jak sobie coś upatrzy to choćby wiedział że to nie najlepszy wybór to i tak w połowie przypadków zdania nie zmieni, no bo w końcu może...

0 4
  • #2 31 Lip 2013 23:21
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

otek84 napisał:
    Peugeot 307SW

Przerabiałem go na własnej skórze. Nie polecam w żadnym wypadku, chyba że jesteś doświadczonym elektrykiem samochodowym (a i tacy polegli). Ciągłe problemy z elektryką to niestety spędzający sen z powiek mankament tej marki.

0
  • #3 01 Sie 2013 17:07
    krocze
    Poziom 25  

Dodge Caliber 2.0 150KM. W tej cenie kupisz 6-latka, którym jeszcze pojeździsz trochę. Części zbliżone do innych marek cenowo, a auto nietuzinkowe. Silnik bezproblemowo pracuje na sekwencji.

0
  • #4 01 Sie 2013 23:19
    cubeo
    Poziom 14  

Siemka
    Mój bratanek ma Ceeda ma dosyć ciężką nogę i lubi dynamiczna jazdę i o dziwo Kia chodzi jak marzenie pomyśl o tym naprawdę warto.

0
  • #5 01 Sie 2013 23:38
    Voytu$
    Poziom 19  

Opel ale Vectra nie Astra :)

0