Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XP czasowe Wyłączenie PC z wiersza poleceń

08 Mar 2005 17:13 2510 3
  • Poziom 11  
    Witam
    pozornie temat już był - ale interesuje mnie co w pisać w wierszu poleceń aby określonego dnia tygodnia o określonej godzinie wylogować (lub wył Pc) wybranego uzytkownika ? moze jeszcze inaczej -co wpisać w wierszu poleceń aby w koreślony dzień tygodnia o określonej godzinie uruchomić programik na dysku który zamknie system ? Wiem że zaraz będą głosy "a menazer zadań" racja tylko że tam aby coś zaczęło działać trzeba podać hasło jakie stosuje sie w profilu ( czyli cwany gość wejdzie w MZadań i sobie zadanie wykasuje )
    cała sprawa ma ograniczyć używanie PC uzależnionemu dzieciakowi tak więc mam ograniczenie działające globalnie w systemie które pozwoli zalogować sie tylko i wyłacznie -"edkowi od pon-czw w godzinach od 12 do 15 " ale nie mam czegoś co go o tej 15stej wyloguje

pozdrawiam macieK ;-)
  • Poziom 39  
    a jest taki program -AUTO POWER ON SHUT DOWN
    i możesz zabezpieczyć dojście do niego hasłem [trzeba taki programik zainstalować [,pass exe czy jakoś] i ci nie będzie gmerał
    określisz co chcesz ,dzień tydzień ,miesiąc godzinę,
    z niektórymi płytami potrafi też włączyć kompa ,lub ustawiasz w biosie [opis w programie]
    nie wiem czy dobrze zrozumiałem intencje?
  • Poziom 11  
    Czytałem już wiele o tych sofcikach i wiem ze są ale nie o to chodzi
    moze wytłumaczę na przykładzie :
    1) jest trzech użutkowników tego samego kompa z XP :admin,zenek i gwidon kazdy z nich ma swój profil i hasło logowania
    2) jako admin ze swojego konta z wiersza poleceń wydałem polecenie które pozwala zalogować sie Gwidonowi do systemu od Pon-Czw miedzy godzinami 12-15 czyli w inne dni i o innych godzinach nie moze sie zalogować ( używać Pc ) i to działa sprawdzone
    3) jest niestety jedno ale: jeśli gwidon zaloguje sie np: we wtorek o godz 13:30 to moze używać komputerka aż mu monitor oczek nie wypali lub elektrownia prądu nie wyłaczy
    4) dlatego szukam polecenia które wpisane z wiersza poleceń (admin), bedzie wylogowywało (wył PC) gwidona kiedy minie umowna godz 15 najlepiej, kiedy bedzie sie to działo tylko w tedy gdy zalogowany jest właśnie Gwidon
    5) lub moze być polecenie które uruchomi programik "winoff" ale zrobi to zawsze tydzień po tygodniu o określonej godzinie i dniu

pewnie mam straszne wymagania ;-)??
    ale chce uratować Gwidona
  • Poziom 39  
    pewno trzeba b y było coś extra napisać-specyficzne wymagania , [jakiś skrypt] tego nie umiem