Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie włacza sie wentylator od klimatyzacji seat ibiza 2003 1,9 Tdi 130 km

30 Lip 2013 19:38 10026 7
  • Poziom 10  
    Witam, w moim Seacie mam następujący problem, po włączeniu kilmy (manualnej) wszystko dobrze chłodzi i chłodziło nawet na postoju i w gorące dni, tylko zaobserwowałem, że w ogóle wentylator się nie załącza do chłodzenia chłodniczki pod maską i teraz czy tam ma być, czy coś jest nie tak?
    Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc.
  • Poziom 10  
    właśnie tez tak uważam, tylko nie wiem nawet gdzie jest czujnik który go załącza i co dalej sprawdzić
  • Poziom 11  
    w niektórych autach z klima-tronikiem wentylator nie chodzi cały czas
    klimatronik odpala sobie wentylator gdy jest potrzeba

podobnie wyłącza po każdym odpaleniu silnika na 6s i podczas nagłego wciśnięcia gazu z niskich obrotów

najlepiej było by się udać na komputer i zobaczyć czy można zrobić autput test w klimatroniku i instruments
    wtedy zdalnie odpalasz po kolei poszczególne elementy klimatyzacji w tym wiatraki
  • Specjalista grupy V.A.G.
    W tym aucie wentylator powinien chodzić cały czas po włączeniu klimatyzacji.
    Od tego nie ma żadnego czujnika.
    Proponuję sprawdzić na krótko wentylator bo możliwe że jest uszkodzony.
  • Poziom 10  
    ok sprawdzę go na krótko, a bezpieczniki od tego wentylatora gdzie się znajdują?

Dodano po 3 [godziny] 12 [minuty]:

przyczyna znaleziona wentylator spalony a w kostce dochodzącej do wentylatora napięcie jest
    Dzieki za pomoc i pozdrawiam;-)

Dodano po 2 [godziny] 12 [minuty]:

koledzy jeszcze jedna sprawa, przypadkowo rozebrałem ten silniczek i tam po prostu porobiły się zimne luty, wiec jest to wszystko do naprawienia u mnie już smiga na dwóch biegach a wydałem 0zł i poświeciłem z 3 godz pozdrawiam;-)
  • Poziom 1  
    Witam, identyczy problem co u kolegi Piotrek17001 tylko w vw passacie 1.8 90KM z tym że u mnie wiatraki są sprawne a przy klimie nie działają, proszę o podpowiedzi z góry dziękuje.
  • Poziom 21  
    Passat
    Sprawdzic bezpiecznik od wentylatora, znajduje sie nad pedałami za osłona.
    Sprawdzic połaczenie kostki kablowej od wentylatora za lewa lampa, taka złaczka, tam lubi nie kontaktowac.
    Sprawdzic czy jest gaz w układzie.
    Sprawdzic presostat od załaczenia wentylatora.