Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klawiatura podświetlana - nie gaśnie po zamknięciu systemu

uookie 30 Lip 2013 21:24 2451 7
  • #1 30 Lip 2013 21:24
    uookie
    Poziom 9  

dzień dobry

jakiś czas temu kupiłem nową klawiaturę podświetlaną modecom mc 9006 i bardzo ładnie śmigała, tj. po wyłączeniu komputera gasła (windows vista, jakaś płyta główna). niedawno zmieniłem płytę główną na asus p8h77 oraz system (na windows 8) i od tej pory klawiatura już nie gaśnie po wyłączeniu komputera.

nie było do niej żadnych sterowników.

ktoś ma jakiś pomysł na to, żeby jednak gasła samoistnie? czytałem coś o jakiś zworkach, ale ja takich nie widzę na mojej płycie głównej. są tylko takie, jak w załączonym screenie:

klawiatura podświetlana - nie gaśnie po zamknięciu systemu

0 7
  • #2 30 Lip 2013 21:36
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie ma zworek, opcji w biosie tez nie, jest tylko: Power On By PS/2 Keyboard.
    Zostaje Ci odlaczanie klawiatury lub wylaczanie zasilacza.

0
  • #4 30 Lip 2013 21:46
    Kolobos
    Spec od komputerów

Chassis intrusion connector nie ma zwiazku z zasilaniem klawiatury.

-1
  • #5 30 Lip 2013 22:01
    vonamatas
    Poziom 20  

Wszystkie porty USB nie powinny być zasilane napięciem 5V st-by. USB 2.0 może (ale tylko te zamontowane na stałe), USB 3 raczej nie wszystkie albo nawet żaden.
    Przyznaję że nie sprawdzałem nowych płyt Asusa pod tym kątem, ale nie wierzę że dali wszędzie stałe zasilanie (stand-by).
    Sprawdź czy klawiatura świeci na wyłączonym kompie niezależnie do którego gniazda USB ją wpinasz.

0
  • #6 30 Lip 2013 22:21
    uookie
    Poziom 9  

sprawdziłem. taka sama sytuacja przy wszystkich portach usb: zamykam system, komputer się wyłącza, klawiatura świeci dalej. wyjmuje kabel, gaśnie; wkładam z powrotem do gniazda - klawiatura już nie świeci... ale dalej dochodzi do niej prąd, ponieważ mogę ja na nowo podświetlić włącznikiem na klawiaturze.

0
  • #7 30 Lip 2013 22:23
    Star_hunter
    Poziom 11  

W przypadku mojej płyty (ga-b75m-d3v) wszystkie porty mają 5V przy wyłączonym PC. Nawet te dodatkowe wyprowadzone na przód. Polecam najprostsze rozwiązanie, czyli wyłączanie listwy zasilającej PC.

0
  • #8 30 Lip 2013 22:24
    uookie
    Poziom 9  

klawiatura ma przycisk do wyłączania podświetlania. natomiast wcześniej było wygodniej, ponieważ po prostu sama gasła. taki mały trick, a cieszył ;)

0