Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BenQ W600 - Nie działa prawidłowo po wymianie lampy

maylo 30 Jul 2013 21:58 2937 3
    maylo
    Level 25  
    Witam , projektor jak w temacie. Starą lampę dosłownie rozsadziło- musiałem wydłubywac kawałki szkła... Po wymianie lampy projektor odpala, lecz po ok. 2-3 minutach pracy lampa gaśnie i zaświecają się TEMP i LAMP, po ponownym właczeniu wentylatory chodzą na 100% obrotów po czym po kilku chwilach projektor zaczyna się normalnie uruchamiać... uszkodzony czujnik temperatury ? Czy coś to może być coś poważniejszego? Proszę o jaką kolwiek podpowiedź

Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Mated22
    Level 2  
    Mam ten sam problem, lampe po prostu rozsadzilo i boje sie, ze sama wymiana lampy nie pomoze. Szkoda ryzykowac koszt 700 zl. Czy znalazles jakies rozwiazanie ?
    maylo
    Level 25  
    U mnie po wymianie lampy projektor poszedł do serwisu gdzie stwierdzono uszkodzenie czujnika temperatury i czujnika obrotów wentylatora , po naprawie cieszyłem się miesiąc może dwa - projektorem - na kranie zaczęło pojawiać się coraz więc martwych pikseli - łącznie może z 20 szt porozrzucanych po całym ekranie skutecznie potrafiło popsuć przyjemność z oglądania czegokolwiek. Myślę ze wymiana matrycy przekroczy wartość sprzętu a i tak wydałem już na niego niecały 1000 po to aby cieszyć się nim przez miesiąc
    Mated22
    Level 2  
    ten model jest fabrycznie wadliwy, mialem problem z martwymi pikselami, moj kumpel tez. Nie pamietam co bylo przyczyna ich powstawania, w kazdym razie wymienili nam to w ramach gwarancji, tuz przed wybuchem sprawdzilem licznik i lampa miala 4700h przepracowane a wyswietlany obraz byl nadal silny. szkoda teraz mi wylozyc kase na nowy projektor, oddam do sprawdzenia czy uszkodzeniu ulegla tylko lampa,

Dodano po 2 [minuty]:

teraz pamietam, przyczyna powstawania martwych pikseli jest modul DLP.