Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo s40 1,6 1998r hamuje lewy przód i prawy tył

30 Lip 2013 22:59 2127 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich, mam mały problem z autkiem, podczas jazdy pedał hamulca robi się twardy i auto zaczyna hamować samoczynnie. Stwierdziłem, iż podczas kontynuacji jazdy nagrzewa się lewe przednie koło i prawe tylne. Usterka ustępuje podczas zatrzymania auta i odczekania wraz z uruchomionym silnikiem około 2minut. Dodam również, iż blokowanie kół nie występuje zaraz po hamowaniu, tak więc wykluczam blokowanie cylinderków i prowadnic. Stawiałbym na pompę abs lub hamulcową. Liczę na podpopwiedż, dziękuje z góry i pozdrawiam.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 24  
    Układ odpowietrzony?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 25  
    orzech9995 napisał:
    Cytat:
    Stwierdziłem iż podczas kontynuacji jazdy nagrzewa się lewe przednie koło i prawe tylne... ....Stawiałbym na pompę abs lub hamulcową....

Uszkodzona jedna z sekcji pompy hamulcowej lub nieszczelny i zapowietrzający się przewód elastyczny zacisku. Sprawdz ciśnienie w sekcjach.
  • Poziom 10  
    Wymieniłem pompe abs jak radził mechanik, nie pomogło jednak gdy zmieniałem servo moją uwagę przykół zanieczyszczony płyn tak jakby silikon czarny. Wyczyściłem servo wlałem nowy płyn hamulcowy odpowietrzyłem i pomogło bez żadnych wymian części by pomogło.
  • Poziom 24  
    Bo płyn się wymienia co 2 lata.
  • Poziom 10  
    W płynie pływały czarne gluty coś jak silikon i zapychały pompe. Tak więc jak kolega napisał wymiana płynu co 2lata ;)