Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers WRP250-5k - Mały płomień na palniku głownym

grutom1 30 Jul 2013 23:37 3729 2
 • #1
  grutom1
  Level 11  
  Witam serdecznie.
  W dniu dzisiejszym zamówiłem serwis do junkersa model wrp 250 -5kb, problemem był cieknący od góry zespół wodny. Pan z serwisu powiedział, że woda tak "zakamieniła" - sróby, że niemożliwością będzie ich odkręcenie, jedyny ratunek to wymiana zespołu wodnego i zespołu gazowego za około 450 zł wraz z robocizną, w związku z powyższym zapłaciłem 30 zł za diagnozę i Panom z serwisu podziękowałem.
  Następnie rozkręciłem junkers na czynniki pierwsze i zespół wodny wraz z zespołem gazowym zamoczyłem w gorącym occie na 3 godziny, po oczyszczeniu z kamienia i nasączeniu śrób wd-40 udało mi się rozdzielić zespół wodny od gazowego, do wymiany okazała się cieknąca górna tuleja wraz iglicą (koszt w sklepie junkers 59 zł).
  Jednak po złożeniu junkersa mam problem z wyregulowaniem płomienia na palniku głównym (brak możliwości regulacji). Junkers normalnie odpala się, gaśnie, jednak płomień jest mały, a na maxa. woda ledwie letnia. Poproszę o konstruktywne rady w temacie.
  Za co z góry serdecznie dziękuję.
  Tomasz Gruszczyński.
 • #2
  grzesiek234
  Heating systems specialist
  A tak przy okazji jeszcze sprawdź czy aby na nagrzewnicy nie ma sadzy od strony palnika. Co do wysokości płomienia to czy cały zespół gazowy moczyłęś w occie, czy tylko zespół gazowy?
 • #3
  grutom1
  Level 11  
  W occie moczyłem jedno i drugie bo było zespolone z sobą przez kamień który się osiadł na łączeniu obu zespołów , ale potem przedmuchałem sprężonym powietrzem