Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wojskowy czy marketowy agregat prądotwórczy?

30 Lip 2013 23:45 13089 14
  • Poziom 9  
    Witam.
    Dowiedziałem się, iż nie będę miał na działce prądu jeszcze długo :( ,
    dlatego planuję zakup jakiegoś agregatu.
    Jako, iż jestem zielony w tej kwestii, prosiłbym o podpowiedź profesjonalistów.
    Poniżej kilka fot - nie ukrywam, że wolałbym nie wydawać fortuny :) /oba ok. 600pln.
    Będę go używał sporadycznie.
    Wojskowy dość ciężki, ale coś mi podpowiada ,że są to rzeczy nieśmiertelne, bezawaryjne :) .
    Ten drugi ma 1 gniazdo, czyli mogę podłączyć każde narzędzie o dowolnej mocy, a nie dzielić ma ilość gniazd.
    Generator ma służyć do podłączania różnych narzędzi, a później przy awarii prądu w domu.
    Oczywiście nie upieram się i posłucham Waszych rad, co wybrać?
    Pozdrawiam.
    Wojskowy czy marketowy agregat prądotwórczy? Wojskowy czy marketowy agregat prądotwórczy? Wojskowy czy marketowy agregat prądotwórczy? Wojskowy czy marketowy agregat prądotwórczy?
  • Poziom 33  
    W/g mnie - wojskowy - ciężki, paliwożerny, ale jak dobrze wyregulowany to solidny. Ten drugi - specjalnie nie wierzyłbym w te 4800W - prostszy w obsłudze - zalać i odpalić.
    Osobiście zaryzykowałbym ten wojskowy - nawet jeżeli trzeba byłoby jakiś remont zrobić...

• VIP Zasłużony dla elektroda
    wzagra napisał:
    nie wierzyłbym w te 4800W

Z badzo podobnego z 'bidą' miałem 1500W!
  • Poziom 9  
    A jednak
    Tak myślałem że to jakiś kit
    Hondy o podobnej mocy to koszt 6000-8000pln
    Na tym wojskowym jest tabliczka UZIEMIĆ
    Co to oznacza?
    Jak sprawdzić maszynę?
    /miernik do gniazda, podłączyć np odkurzacz? inaczej?/
    Wielkie dzięki za odpowiedzi!
  • Poziom 25  
    Te 4800W to pewnie jakaś moc chwilowa. Po za tym, moce agregatów podaje się jako pozorne w VA, a nie w W.
  • Poziom 22  
    Według mnie wojskowy będzie lepszy.
  • Poziom 26  
    Nie tylko będzie, napewno jest lepszy. O porównaniu typu trwałość, jakość nawet mowy nie ma. Mamy również na działkach podobne wojskowe agregaty dzięki likwidacji jednostki w naszym miasteczku kupione za chyba nie duże pieniążki, paliwo się leje olej sprawdza, wymienia i działa nawet hałasu nie robi za wiele.Przynajmniej nie tyle ile się spodziewaliśmy znając inne będąc w wojsku. Sprawdzić, jeżeli działa jak należy to brać. Przenieść od czasu do czasu też można a może nie będzie potrzeby przenosić.
  • Poziom 9  
    Super .
    WIELKIE DZIĘKI informacje!
    Już się nie mogę doczekać zakupu :) ,
    pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Uziemić - przygotować sobie pręt metalowy z przewodem połączonym z agregatem i wbić w ziemię obok.
    Sprawdzić - czajnik do gniazdka i zagotować wodę, miernikiem sprawdzić o ile spada napięcie...
  • Poziom 25  
    wzagra napisał:
    Uziemić - przygotować sobie pręt metalowy z przewodem połączonym z agregatem i wbić w ziemię obok.

Ta? A jak długi ma być ten pręt? Jak głęboko go wbić? Jeden wystarczy? A może dwa?
  • Poziom 22  
    Jeden ok metra długość wystarczy
  • Poziom 25  
    Nereida4 napisał:
    Jeden ok metra długość wystarczy

I jaką rezystancję będzie miał taki uziom?
  • Poziom 33  
    Standardowo na wyposażeniu takiego agregatu był "śledź" podobny do takiego od namiotu o długości ok 30-40 cm. Do uziemienia samochodu specjalnego było "szmeliwo" w postaci rury z uchwytem ułatwiającym wbicie w ziemię o długości ok. 1 metra.
    Sądzę, że miało to mieć raczej zadanie odprowadzanie ładunków elektrostatycznych ;) niż rzeczywistą ochronę porażeniową, więc trudno mówić o jakiejś sensownej wartości rezystancji uziomu. Jeżeli nie będzie to podłączane do konkretnej instalacji elektrycznej to może pracować i bez uziomu.
  • Poziom 27  
    Trochę informacji o tym wojskowym agregacie z Poradnika Elektryka Wojskowego :
    - masa 108 kg
    - zużycie paliwa 1,5 l/h
    - zużycie oleju 20 g/h
    - silnik S-101M
    - 4 suwowy gaźnikowy 230cm^3 4,5kM
    Resztę danych masz z tabliczki :)
    Podobnej mocy nowoczesny agregat waży ok. 30 kg lecz jego cena ok. 2700 zł.
    Jeśli potrzebować będziesz jakiś informacji to pisz na priv. to skany podeśle :)
  • Poziom 20  
    Jeśli wybór jest ograniczony do tych dwóch ;)
    To tylko PAB-2.