Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy w Polsce można kupić pakiety grafiki wektorowej do cięcia?

kokolaska 31 Lip 2013 09:01 3321 5
  • #1 31 Lip 2013 09:01
    kokolaska
    Poziom 12  

Witam , potrzebuję kupi pakiet /pakiety z grafiką wektorową przeznaczoną do cięcia na ploterze .Czy ktoś się orientuje gdzie takie można dostać ? Stron jest mnóstwo , ale przeważnie zagranicznych , a ja muszę mieć potwierdzenie zakupu .Czy ktoś brał z np takiej strony?

http://www.clipart-design.com/index.html

0 5
  • #2 31 Lip 2013 16:34
    anmedia
    Poziom 39  

Jednej rzeczy nie rozumie. A czym sie rozni grafika wektorowa do ciecia i nie do ciecia? (bo kolega to chyba w temacie nie siedzi za bardzo?). Chcesz kupic taki program, zainteresuj sie Corel Draw (kompletne wydanie) gdzie otrzymujesz komplet 5 plyt i okolo 10.000 grafik wektorowych (moze byc wiecej lub mniej - zalezy od wersji)

Jest tez Illustrator ale nie wiem czy w komplecie daja jakies wektory a i cena to jakas abstrakcja.

0
  • #3 31 Lip 2013 16:42
    kokolaska
    Poziom 12  

Grafika do cięcia musi być przygotowana tak , żeby się nie przecinały wektory.Inaczej maszyna potnie to tak że nie będzie się nadawało do niczego.Corel Draw X6 właśnie kupiłem i nie ma 5 płyt tylko jedna z książką.Faktycznie nie jestem fachowcem dlatego proszę o pomoc na forum.Chodzi o legalne pliki z prawami autorskimi w normalnych cenach .

0
  • #4 31 Lip 2013 16:59
    anmedia
    Poziom 39  

kokolaska napisał:
    Corel Draw X6 właśnie kupiłem i nie ma 5 płyt

To nie jest wersja pelna (jak np na obrazku ponizej wersja suite) - co nie znaczy ze zla czy nie legalna. Corel kazda wersje ma w kilku wydaniach. Od wersji OEM (legalna, ale bez pomocy i z ksiazka w postaci PDF - tylko programy) do wersji rozbudowanych w wydaniu od 1 CD do 5 CD. Kiedys widzialem wydanie z 3CD. Ponizej maszspecyfikacje wersji z 5CD:

Zawartosc na dodatkowych plytach.
    Moduł PhotoZoom Pro 2 firmy BenVista
    Środowisko Microsoft Visual Studio for Applications 2.0
    10 000 obrazków clipart
    1000 profesjonalnych zdjęć w wysokiej jakości
    1000 czcionek (także Helvetica)
    2000 szablonów grafiki na pojazdy
    350 szablonów projektów profesjonalnych
    800 ramek i deseni
    2 godziny szkoleniowych nagrań wideo
    2000 szablonow do oklejania samochodow

Sprawdz swoja plyte czy jest CD a moze jest juz jako DVD i calosc znajduje sie w dodatkowych katalogach (nie sa polaczone z instalatorem).

kokolaska napisał:
    Grafika do cięcia musi być przygotowana tak , żeby się nie przecinały wektory.Inaczej maszyna potnie to tak że nie będzie się nadawało do niczego

Co do wektorow przygotowanych pod ciecie. Posiadajac Corel Draw nie ma znaczenia jaki wektor otrzymasz. Zaadoptowanie nawet bardzo zlozonego rysunku (choc takich z regoly sie nie robi) to kwestia polaczenia w calosc wszystkich elementow i wyodrebnienie linii. Jako ciekawostke podam ze np kilka wzorow czcionek rowniez nalezy wczesniej podgladnac i zaadoptowac, bo takze nie nadaja sie do plotera .

Ponizej wydanie kompletne CorelDraw Suite x1
    Czy w Polsce można kupić pakiety grafiki wektorowej do cięcia?

kokolaska napisał:
    Chodzi o legalne pliki z prawami autorskimi w normalnych cenach .

Jakis czas temu Corel sprzedawal zestawy z klipartami. Bylo ich bardzo duzo a cena nie byla zbyt wysoka.

0
  • #6 03 Sie 2013 12:56
    Kodi14
    Poziom 23  

Ja to chyba dalej nie rozumiem o jaką grafikę chodzi? Sam miałem ploter tnący kiedyś bo robiłem flexem nadruki na koszulki. Chodzi Ci o to, aby jeden element grafiki nie wchodził w drugi chyba tak? A jeśli chodzi o strony to przecież w bankach zdjeć typu fotolia.pl czy depositphotos.com też można znaleźć grafiki wektorowe. Poza tym nie mogą Ci dac invoice na zagranicznych stronach? Wysyłaja meilem i też masz potwierdzenie zakupu.

0