Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skill 6470H2 - smarowanie przekładni, toczenie tulejki

31 Jul 2013 10:45 1830 1
  • Level 38  
    Witam.

W wiertarce była wymieniana część obudowy 63, ze względu na rozwalone łożysko igiełkowe oraz jego gniazdo. Do łożyska tego wchodzi element 37, po jego drugiej stronie jest aluminiowa część przekładni 27 i w niej tulejka, prawdopodobnie z brązu. Tulejka została stara i jest na niej już trochę luzu, wiertarka chodzi bez zarzutu, lecz po włączeniu biegu 2 coś tam terkocze. Obstawiam właśnie ją, bo reszta elementów przekładni wygląda ok.
    Strona z częściami:
    http://www.kruis.nl/onderdelen/model/3624.html
    Skill 6470H2 - smarowanie przekładni, toczenie tulejki

Teraz mam pytanie, z jakiego materiału ją dotoczyć i jakie powinny być wymiary? Cały element 27 jest po prostu za drogi, a tokarz po znajomości na pewno weźmie mniej za malutką tulejkę. Grubość wałka który do niej wchodzi mogę zmierzyć mikrometrem, ale średnica zewnętrzna jest mi nieznana, gdyż do wyciągnięcia tulejki muszę wkręcić tam gwintownik i potem śrubą wyrwać, bo dziura jest ślepa. Po takim zabiegu bez nowej tulejki nic nie zrobię, więc chciałbym wiedzieć przed operacją, no chyba że ma ktoś zastrzeżenia do tego sposobu, lub zna lepszy...

No i jaki smar będzie do tej przekładni najlepszy? Dałem wapniowy, bo na opakowaniu chyba pisało, że się nada, ale się na nim przekładnia grzeje.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 27  
    Do wyciągnięcia wystarczy podgrzać korpus aluminiowy( mały palnik),jak wyciągniesz to będziesz znał trzy wymiary.
    Do tokarza zanieś najlepiej z korpusem i wałkiem i niech tokarz zmierzy to tym samym mikrometrem co będzie potem mierzył na tokarce.
    Materiał powinien tokarz dobrać, ja polecam fosfor-brąz.

Smar EPS1 fazi.