Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative t6100 - włącza się, ale brak dźwięku.

31 Lip 2013 11:52 2652 5
  • Poziom 12  
    Witam,
    zestaw nagle przestał działać.
    Po włączeniu dioda sygnalizuje napięcie, wiec o tyle zasilanie dochodzi.. ale nic poza tym.
    Głucho.
    Z kartą i sterownikami wszystko ok.
    Zestaw podłączałem pod inne źródła dźwięku, a do opisanego komputera podłączyłem słuchawki... wszystko działa, więc problem leży w zestawie.

Na elektronice nie widać żadnych wadliwych elementów.
  • Poziom 8  
    Ja mam czasami to samo w swoich t6100. Zazwyczaj dzieje się tak przy przesuwaniu biurka, kabel z satelitki sterującej się luzuje w subwooferze, wyjmij najlepiej wszystkie kable, przeczyść szczoteczką i preparatem do styków i mocno wepnij z powrotem.
  • Poziom 12  
    w wielu miejscach piszą o potencjometrze w pilocie. W jaki sposób ominąć go, żeby sprawdzić czy faktycznie on jest problemem?
  • Poziom 8  
    Nie mam pojęcia jak to zrobić by go ominąć. Ale najpierw sprawdź te styki dla pewności bo ja też mam z nimi problem, jeśli to nie będzie to, to poszukamy innego rozwiązania.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    co zewrzeć, żeby ominąć, aby wykluczyć lub potwierdzić potencjometr?
  • Poziom 39  
    Sprawdź piny na wtyku DIN
    Oraz przewody od pilota.
    Jeśli po włączeniu dioda zapala się a głosu w głośnikach nie ma pod każdy z wtyków JACK podepnij mp mp3 i sprawdź każdy z kanałów. Jeśli nie będzie nic grało to wina prawdopodobnie przewodu od pilota ewentualnie potencjometr do wymiany. Jeśli masz miernik sprawdź jego rezystancję.